Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn
M. Rasmussen, R. Hansen | |
Z. Purchase, M. Hunter | |
S. Uru, P. Taylor |
Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn to jedna z konkurencji wioślarskich rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, która odbyła się między 29 lipca a 4 sierpnia na obiekcie Dorney Lake. Tytułu mistrzów olimpijskich z Pekinu nie obroniła brytyjska dwójka Zac Purchase oraz Mark Hunter. Zwyciężyli Duńczycy Mads Rasmussen i Rasmus Hansen.
Terminarz
Data[1] | Godzina | |
---|---|---|
29 lipca 2012 | 11:10 | Eliminacje |
31 lipca 2012 | 10:30 | Repasaże |
1 sierpnia 2012 | 9:50 | Półfinały C/D |
2 sierpnia 2012 | 10:50 | Półfinały |
4 sierpnia 2012 | 9:40 | Finał D |
10:10 | Finał C | |
10:50 | Finał B | |
12:10 | Finał |
Wyniki
Eliminacje
Dwie najlepsze osady z każdego biegu awansują do półfinałów. Pozostałe osady automatycznie zostają zakwalifikowane do repasaży.
Wyniki:[2]
- Bieg 1
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Pietro Ruta Elia Luini | Włochy | 6:35.72 | Q |
2 | 3 | Pedro Fraga Nuno Mendes | Portugalia | 6:37.91 | Q |
3 | 1 | Douglas Vandor Morgan Jarvis | Kanada | 6:42.59 | |
4 | 4 | Sandeep Kumar Manjeet Singh | Indie | 6:56.60 | |
5 | 5 | Mohamed Nofel Omar Emira | Egipt | 6:59.57 |
- Bieg 2
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Zac Purchase Mark Hunter | Wielka Brytania | 6:36.29 | Q |
2 | 3 | Storm Uru Peter Taylor | Nowa Zelandia | 6:37.02 | Q |
3 | 1 | Roderick Chisholm Thomas Gibson | Australia | 6:47.33 | |
4 | 5 | Zhang Fangbing Sun Jie | Chiny | 6:57.67 | |
5 | 2 | Mario Cejas Miguel Mayol | Argentyna | 7:01.76 |
- Bieg 3
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Mads Rasmussen Rasmus Hansen | Dania | 6:33.11 | Q |
2 | 5 | Kristoffer Brun Are Strandli | Norwegia | 6:34.00 | Q |
3 | 4 | Manuel Suárez Barrios Yunior Pérez | Kuba | 6:36.31 | |
4 | 2 | Zsolt Hirling Tamás Varga | Węgry | 6:39.80 | |
5 | 3 | Elefterios Konsolas Panajotis Magdanis | Grecja | 6:42.13 |
- Bieg 4
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Stany Delayre Jérémie Azou | Francja | 6:40.89 | Q |
2 | 5 | Linus Lichtschlag Lars Hartig | Niemcy | 6:49.44 | Q |
3 | 1 | Kazushige Ura Daisaku Takeda | Japonia | 6:54.01 | |
4 | 4 | Rodolfo Collazo Emiliano Dumestre | Urugwaj | 6:58.63 | |
5 | 3 | Leung Chun Shek Lok Kwan Hoi | Hongkong | 6:59.52 |
Repasaże
Dwie najlepsze osady z każdego repesażu awansują do półfinałów. Pozostałe osady automatycznie zostają zakwalifikowane do półfinałów C/D.
Wyniki:[3]
- Repasaż 1
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 6 | Elefterios Konsolas Panajotis Magdanis | Grecja | 6:31,13 | Półfinał A/B |
2. | 2 | Zsolt Hirling Tamás Varga | Węgry | 6:32,31 | Półfinał A/B |
3. | 4 | Roderick Chisholm Thomas Gibson | Australia | 6:34,29 | Półfinał C/D |
4. | 3 | Douglas Vandor Morgan Jarvis | Kanada | 6:36,06 | Półfinał C/D |
5. | 5 | Rodolfo Collazo Emiliano Dumestre | Urugwaj | 6:51,67 | Półfinał C/D |
6. | 1 | Mohamed Nofel Omar Emira | Egipt | 6:57,06 | Półfinał C/D |
- Repasaż 2
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Manuel Suárez Barrios Yunior Pérez | Kuba | 6:37,04 | Półfinał A/B |
2. | 4 | Kazushige Ura Daisaku Takeda | Japonia | 6:39,81 | Półfinał A/B |
3. | 5 | Zhang Fangbing Sun Jie | Chiny | 6:40,12 | Półfinał C/D |
4. | 6 | Leung Chun Shek Lok Kwan Hoi | Hongkong | 6:47,04 | Półfinał C/D |
5. | 1 | Mario Cejas Miguel Mayol | Argentyna | 6:48,21 | Półfinał C/D |
6. | 2 | Sandeep Kumar Manjeet Singh | Indie | 6:54,20 | Półfinał C/D |
Półfinały
Z każdego półfinału C/D trzy pierwsze osady awansowały do finału C, a pozostałe do finału D. Z półfinału A/B trzy pierwsze osady awansowały do finału A, a pozostałe do finału B.
Wyniki:[4]
- Półfinał C/D 1
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Douglas Vandor Morgan Jarvis | Kanada | 7:02,85 | Finał C |
2 | 3 | Zhang Fangbing Sun Jie | Chiny | 7:09,39 | Finał C |
3 | 4 | Rodolfo Collazo Emiliano Dumestre | Urugwaj | 7:11,20 | Finał C |
4 | 1 | Sandeep Kumar Manjeet Singh | Indie | 7:19,31 | Finał D |
- Półfinał C/D 2
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Roderick Chisholm Thomas Gibson | Australia | 7:06,24 | Finał C |
2 | 1 | Mario Cejas Miguel Mayol | Argentyna | 7:11,46 | Finał C |
3 | 3 | Leung Chun Shek Lok Kwan Hoi | Hongkong | 7:13,67 | Finał C |
4 | 4 | Mohamed Nofel Omar Emira | Egipt | 7:19,29 | Finał D |
- Półfinał A/B 1
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Zac Purchase Mark Hunter | Wielka Brytania | 6:36,62 | Finał A |
2 | 4 | Stany Delayre Jérémie Azou | Francja | 6:37,29 | Finał A |
3 | 5 | Pedro Fraga Nuno Mendes | Portugalia | 6:37,99 | Finał A |
4 | 2 | Kristoffer Brun Are Strandli | Norwegia | 6:39,59 | Finał B |
5 | 6 | Zsolt Hirling Tamás Varga | Węgry | 6:42,81 | Finał B |
6 | 1 | Manuel Suárez Barrios Yunior Pérez | Kuba | 6:52,26 | Finał B |
- Półfinał A/B 2
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Mads Rasmussen Rasmus Hansen | Dania | 6:33,25 | Finał A |
2 | 2 | Storm Uru Peter Taylor | Nowa Zelandia | 6:36,71 | Finał A |
3 | 5 | Linus Lichtschlag Lars Hartig | Niemcy | 6:37,44 | Finał A |
4 | 1 | Elefterios Konsolas Panajotis Magdanis | Grecja | 6:40,89 | Finał B |
5 | 3 | Pietro Ruta Elia Luini | Włochy | 6:41,17 | Finał B |
6 | 6 | Kazushige Ura Daisaku Takeda | Japonia | 6:48,61 | Finał B |
Finały[5]
- Finał D
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Sandeep Kumar Manjeet Singh | Indie | 7:08,39 | |
2 | 2 | Mohamed Nofel Omar Emira | Egipt | 7:12,79 |
- Finał C
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Roderick Chisholm Thomas Gibson | Australia | 6:44,48 | |
2 | 3 | Douglas Vandor Morgan Jarvis | Kanada | 6:46,62 | |
3 | 5 | Zhang Fangbing Sun Jie | Chiny | 6:49,39 | |
4 | 6 | Rodolfo Collazo Emiliano Dumestre | Urugwaj | 6:51,94 | |
5 | 2 | Mario Cejas Miguel Mayol | Argentyna | 6:53,71 | |
6 | 1 | Leung Chun Shek Lok Kwan Hoi | Hongkong | 7:00,01 |
- Finał B
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Pietro Ruta Elia Luini | Włochy | 6:29,92 | |
2 | 5 | Elefterios Konsolas Panajotis Magdanis | Grecja | 6:31,71 | |
3 | 6 | Kristoffer Brun Are Strandli | Norwegia | 6:32,82 | |
4 | 1 | Manuel Suárez Barrios Yunior Pérez | Kuba | 6:34,96 | |
5 | 4 | Zsolt Hirling Tamás Varga | Węgry | 6:39,98 | |
6 | 2 | Kazushige Ura Daisaku Takeda | Japonia | 6:48,27 |
- Finał A
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Mads Rasmussen Rasmus Hansen | Dania | 6:37,17 | |
2 | 6 | Zac Purchase Mark Hunter | Wielka Brytania | 6:37,78 | |
3 | 3 | Storm Uru Peter Taylor | Nowa Zelandia | 6:40,86 | |
4 | 4 | Stany Delayre Jérémie Azou | Francja | 6:42,69 | |
5 | 1 | Pedro Fraga Nuno Mendes | Portugalia | 6:44,80 | |
6 | 2 | Linus Lichtschlag Lars Hartig | Niemcy | 6:49,07 |
Przypisy
- ↑ Men's Lightweight Double Sculls - Timetable. london2012.com. [dostęp 2012-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- ↑ Results - Heats. london2012.com. [dostęp 2012-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-04)]. (ang.).
- ↑ Results - Repechages. london2012.com. [dostęp 2012-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-11)]. (ang.).
- ↑ Men's Lightweight Double Sculls - Olympic Rowing [online], london2012.com [zarchiwizowane z adresu 2013-04-11] (ang.).
- ↑ Men's Lightweight Double Sculls - Olympic Rowing [online], london2012.com [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03] (ang.).
Linki zewnętrzne
- Men's Lightweight Double Sculls. london2012.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- p
- d
- e
- jedynka
- dwójka bez sternika
- dwójka podwójna
- dwójka podwójna wagi lekkiej
- czwórka bez sternika
- czwórka podwójna
- czwórka bez sternika wagi lekkiej
- ósemka