Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904
Kod MKOl | USA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1904 Saint Louis | ||||||
Liczba zawodników | 526 w 18 dyscyplinach | |||||
|
Stany Zjednoczone na III Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1904 w Saint Louis reprezentowało 526 sportowców (520 mężczyzn i 6 kobiet) startujących w 18 dyscyplinach.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | George Bryant | Łucznictwo | Amerykańska runda podwójna[a]-mężczyźni | 1048 pkt[1] |
Złoto | George Bryant | Łucznictwo | York runda podwójna[b]-mężczyźni | 820 pkt[1] |
Złoto | Robert Williams William Thompson Louis Maxson Galen Spencer | Łucznictwo | Drużynowo - mężczyźni | 1344 pkt[1] |
Złoto | Matilda Howell | Łucznictwo | Columbia runda podwójna[c] - kobiety | 867 pkt[2] |
Złoto | Matilda Howell | Łucznictwo | National runda podwójna[d] - kobiety | 620 pkt[2] |
Złoto | Archie Hahn | Lekkoatletyka | bieg na 60 m mężczyzn | 7,0[3] |
Złoto | Archie Hahn | Lekkoatletyka | bieg na 100 m mężczyzn | 11,0 |
Złoto | Archie Hahn | Lekkoatletyka | bieg na 200 m mężczyzn | 21,6[3][e] |
Złoto | Harry Hillman | Lekkoatletyka | bieg na 400 m mężczyzn | 49,2[3][f] |
Złoto | Harry Hillman | Lekkoatletyka | bieg na 200 m przez płotki mężczyzn | 24,6[3][g] |
Złoto | Harry Hillman | Lekkoatletyka | bieg na 400 m przez płotki mężczyzn | 53,0[3] |
Złoto | Jim Lightbody | Lekkoatletyka | bieg na 800 m mężczyzn | 1:56,0[h] |
Złoto | Jim Lightbody | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m mężczyzn | 4:05,4[i] |
Złoto | Jim Lightbody | Lekkoatletyka | bieg na 2590 m z przeszkodami mężczyzn | 7:39,6 |
Złoto | Howard Valentine Arthur Newton George Underwood Paul Pilgrim David Munson | Lekkoatletyka | bieg na 4 mile drużynowy | |
Złoto | Ray Ewry | Lekkoatletyka | Skok wzwyż z miejsca mężczyzn | 1,60 m[3] |
Złoto | Ray Ewry | Lekkoatletyka | Skok w dal z miejsca mężczyzn | 3,47 m[3] |
Złoto | Ray Ewry | Lekkoatletyka | trójskok z miejsca mężczyzn | 10,54 m[3] |
Złoto | Myer Prinstein | Lekkoatletyka | Skok w dal mężczyzn | 7,34 m[3][j] |
Złoto | Myer Prinstein | Lekkoatletyka | Trójskok mężczyzn | 14,35 m[3] |
Złoto | John Flanagan | Lekkoatletyka | Rzut młotem mężczyzn | 51,23 m[3][k] |
Złoto | Tom Hicks | Lekkoatletyka | Maraton mężczyzn | 3h28:53[3] |
Złoto | Frederick Schule | Lekkoatletyka | bieg na 110 m przez płotki mężczyzn | 16,0 |
Złoto | Samuel Jones | Lekkoatletyka | skok wzwyż | 1,80 m[3] |
złoto | Ralph Rose | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą mężczyzn | 14,81 m[3][l] |
złoto | Charles Dvorak | Lekkoatletyka | skok o tyczce mężczyzn | 3,50 m[3][m] |
złoto | Martin Sheridan | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem mężczyzn | 39,28 m[3][n] |
Złoto | George Finnegan | Boks | kategoria do 47,6 kg mężczyzn | |
Złoto | Oliver Kirk | Boks | kategoria do 52,2 kg mężczyzn | |
Złoto | Oliver Kirk | Boks | kategoria do 56,7 kg mężczyzn | |
Złoto | Harry Spanjer | Boks | kategoria do 61,2 kg mężczyzn | |
Złoto | Albert Young | Boks | kategoria do 65,8 kg mężczyzn | |
Złoto | Charles Mayer | Boks | kategoria do 71,7 kg mężczyzn | |
Złoto | Samuel Berger | Boks | kategoria powyżej 71,7 kg mężczyzn | |
Złoto | Marcus Hurley | Kolarstwo | wyścig na 1/4 mili mężczyzn | 31,8 |
Złoto | Marcus Hurley | Kolarstwo | wyścig na 1/3 mili mężczyzn | 43,8 |
Złoto | Marcus Hurley | Kolarstwo | wyścig na 1/2 mili mężczyzn | 1:09,0 |
Złoto | Marcus Hurley | Kolarstwo | wyścig na 1 milę mężczyzn | 2:41,6 |
Złoto | Burton Downing | Kolarstwo | wyścig na 2 mile mężczyzn | 4:57,8 |
Złoto | Burton Downing | Kolarstwo | wyścig na 25 mil mężczyzn | 1h10:55,40 |
Złoto | Charles Schlee | Kolarstwo | ||
Złoto | George Sheldon | Skoki do wody | Skoki z trampoliny mężczyzn | 12,66 pkt |
Złoto | David Bratton George van Cleaf Leo Goodwin Louis Handley David Hesser Joseph Ruddy James Steen | Piłka wodna | turniej mężczyzn | |
Złoto | Leo Goodwin Louis Handley Joseph Ruddy Charles Daniels | Pływanie | Sztafeta 4 × 50 jardów mężczyzn | 2:04,60 |
Złoto | Charles Daniels | Pływanie | 220 jardów stylem dowolnym | 2:44,20 |
Złoto | Charles Daniels | Pływanie | 440 jardów stylem dowolnym | 6:16,20[o] |
Złoto | William Dickey | Pływanie | Skoki do wody na odległość | 19,05 m |
Złoto | Charles Jacobus | Roque | gra pojedyncza mężczyzn | |
Złoto | Oscar Osthoff | Podnoszenie ciężarów | wielobój | |
Złoto | Henry Egan Daniel Sawyer Robert Hunter Kenneth Edwards Clement Smoot Warren Wood Mason Phelps Walter Egan Edward Cummins Nathaniel Moore | Golf | mężczyźni drużynowo[p] | |
Złoto | Robert Curry | Zapasy | styl wolny kategoria papierowa (47,63 kg) | |
Złoto | George Mehnert | Zapasy | styl wolny kategoria musza (52,16 kg) | |
Złoto | Isidor Niflot | Zapasy | styl wolny kategoria kogucia (56,70kg) | |
Złoto | Benjamin Bradshaw | Zapasy | styl wolny kategoria piórkowa (61,24 kg) | |
Złoto | Otto Roehm | Zapasy | styl wolny kategoria lekka (65,27 kg) | |
Złoto | Patrick Flanagan Sidney Johnson Conrad Magnusson Oscar Olson Henry Seiling | Przeciąganie liny | mężczyźni | |
Złoto | Frank Greer | Wioślarstwo | jedynka mężczyzn | 10:08,50[4] |
Złoto | John Mulcahy William Varley | Wioślarstwo | dwójka podwójna mężczyzn | 10:03,20[5] |
Złoto | Robert Farnan Joseph Ryan | Wioślarstwo | dwójka bez sternika mężczyzn | 10:57,0[6] |
Złoto | Arthur Stockhoff August Erker George Dietz Albert Nasse | Wioślarstwo | czwórka bez sternika mężczyzn | 9:05,80[7] |
Złoto | John Exley Michael Gleason Frank Schell James Flanigan Charles Armstrong Harry Lott Joseph Dempsey Frederick Cresser Louis Abell | Wioślarstwo | ósemka mężczyzn | 7:50,00[8] |
Złoto | Beals Wright | Tenis ziemny | gra pojedyncza mężczyzn | |
Złoto | Beals Wright Edgar Leonard | Tenis ziemny | gra podwójna mężczyzn | |
Złoto | Max Emmerich | Gimnastyka | trójbój mężczyzn | 35,7 pkt |
Złoto | Anton Heida | Gimnastyka | czwórbój mężczyzn | 161 pkt |
Złoto | Anton Heida | Gimnastyka | skok przez konia wzdłuż mężczyzn | 36 pkt |
Złoto | Anton Heida | Gimnastyka | ćwiczenia na poręczach mężczyzn | 161 pkt |
Złoto | Anton Heida | Gimnastyka | skok przez konia wszerz mężczyzn | 42 pkt |
Złoto | George Eyser | Gimnastyka | skok przez konia wszerz mężczyzn | 36 pkt |
Złoto | George Eyser | Gimnastyka | ćwiczenia na poręczach mężczyzn | 44 pkt |
Złoto | George Eyser | Gimnastyka | wpinanie po linie mężczyzn | 7,0 s |
Złoto | Edward Hennig | Gimnastyka | ćwiczenia na drążku mężczyzn | 40 pkt |
Złoto | Edward Hennig | Gimnastyka | ćwiczenia z maczugami | 13 pkt |
Złoto | Herman Glass | Gimnastyka | ćwiczenia na kółkach mężczyzn | 45 pkt |
Srebro | Robert Williams | Łucznictwo | Amerykańska runda podwójna - mężczyźni | 991 pkt[1] |
Srebro | Robert Williams | Łucznictwo | York runda podwójna - mężczyźni | 819 pkt[1] |
Srebro | Charles Woodruff William Clark Charles Hubbard Samuel Duvall | Łucznictwo | Drużynowo - mężczyźni | 1341 pkt[1] |
Srebro | Emma Cooke | Łucznictwo | Columbia runda podwójna - kobiety | 630 pkt[2] |
Srebro | Emma Cooke | Łucznictwo | National runda podwójna - kobiety | 419 pkt[2] |
Srebro | William Hogenson | Lekkoatletyka | bieg na 60 m mężczyzn | 7,2[3] |
Srebro | Nathaniel Cartmell | Lekkoatletyka | bieg na 100 m mężczyzn | 11,2 |
Srebro | Nathaniel Cartmell | Lekkoatletyka | bieg na 200 m mężczyzn | 21,9[3] |
Srebro | Frank Waller | Lekkoatletyka | bieg na 400 m mężczyzn | 49,9 |
Srebro | Frank Waller | Lekkoatletyka | bieg na 400 m przez płotki mężczyzn | 53,2 |
Srebro | Howard Valentine | Lekkoatletyka | bieg na 800 m mężczyzn | 1:56,3 |
Srebro | William Verner | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m mężczyzn | 4:06,80 |
Srebro | John Flanagan | Lekkoatletyka | Rzut ciężarem 56 funtowym | 10,16 m |
Srebro | Adam Gunn | Lekkoatletyka | Dziesięciobój mężczyzn | 5907 pkt |
Srebro | John DeWitt | Lekkoatletyka | Rzut młotem mężczyzn | 50,26 m |
Srebro | Thaddeus Shideler | Lekkoatletyka | bieg na 110 m przez płotki mężczyzn | 16,4[3] |
Srebro | Frank Castleman | Lekkoatletyka | bieg na 200 m przez płotki mężczyzn | 24,9[3] |
Srebro | Garrett Serviss | Lekkoatletyka | skok wzwyż | 1,77 m[3] |
Srebro | Joseph Stadler | Lekkoatletyka | skok wzwyż z miejsca | 1,45 m[3] |
Srebro | Ralph Rose | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem mężczyzn | 39,28 m[3][q] |
Srebro | LeRoy Samse | Lekkoatletyka | Skok o tyczce mężczyzn | 3,35 m[3] |
Srebro | Daniel Frank | Lekkoatletyka | skok w dal mężczyzn | 6,89 m[3] |
Srebro | Charles King | Lekkoatletyka | Skok w dal z miejsca mężczyzn | 3,27 m[3] |
Srebro | Charles King | Lekkoatletyka | Trójskok z miejsca mężczyzn | 10,16 m[3] |
Srebro | Frederick Engelhardt | Lekkoatletyka | Trójskok mężczyzn | 13,90 m[3] |
Srebro | Wesley Coe | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą mężczyzn | 14,40 m[3] |
Srebro | George Finnegan | Boks | kategoria do 52,2 kg mężczyzn | |
Srebro | Harry Spanjer | Boks | kategoria do 65,8 kg mężczyzn | |
Srebro | Charles Mayer | Boks | kategoria powyżej 71,7 kg mężczyzn | |
Srebro | Miles Burke | Boks | kategoria do 47,6 kg mężczyzn | |
Srebro | Frank Haller | Boks | kategoria do 56,7 kg mężczyzn | |
Srebro | Russell van Horn | Boks | kategoria do 61,2 kg mężczyzn | |
Srebro | Benjamin Spradley | Boks | kategoria do 71,7 kg mężczyzn | |
Srebro | Burton Downing | Kolarstwo | wyścig na 1/4 mili mężczyzn | |
Srebro | Burton Downing | Kolarstwo | wyścig na 1/3 mili mężczyzn | |
Srebro | Burton Downing | Kolarstwo | wyścig na 1 milę mężczyzn | |
Srebro | Teddy Billington | Kolarstwo | wyścig na 1/2 mili mężczyzn | |
Srebro | Oscar Goerke | Kolarstwo | wyścig na 2 mile mężczyzn | |
Srebro | George Wiley | Kolarstwo | Wyścig na 5 mil mężczyzn | |
Srebro | Arthur Andrews | Kolarstwo | wyścig na 25 mil mężczyzn | |
Srebro | Frank Kehoe Rex Beach Jerome Steever Edwin Swatek Charles Healy David Hammond Bill Tuttle | Piłka wodna | ||
Srebro | David Hammond Bill Tuttle Hugo Goetz Raymond Thorne | Pływanie | Sztafeta 4 × 50 jardów mężczyzn | |
Srebro | Scott Leary | Pływanie | 50 jardów stylem dowolnym | 28,2 s |
Srebro | Charles Daniels | Pływanie | 100 jardów stylem dowolnym | |
Srebro | Edgar Adams | Skoki do wody | skoki do wody na odległość | 17,52 m |
Srebro | Charles Tatham Fitzhugh Townsend Arthur Fox | Szermierka | floret drużynowo | [r] |
Srebro | William Grebe | Szermierka | szpada indywidualnie | |
Srebro | William O’Connor | Szermierka | walka na kije indywidualnie | |
Srebro | Charles Bartliff Warren Brittingham Oscar Brockmeyer Alexander Cudmore Charles January John January Thomas January Raymond Lawler Joseph Lydon Louis Menges Peter Ratican | Piłka nożna | mężczyźni | jako drużyna Christian Brother's College St. Louis |
Srebro | Smith Streeter | Roque | gra pojedyncza mężczyzn | |
Srebro | Oscar Osthoff | Podnoszenie ciężarów | oburącz | 84,37 kg |
Srebro | Frederick Winters | Podnoszenie ciężarów | wielobój | |
Srebro | Henry Egan | Golf | mężczyźni indywidualnie | |
Srebro | Francis Newton Henry Potter Ralph McKittrick Albert Lambert Frederick Semple Stuart Stickney William Stickney Burt McKinnie John Maxwell John Cady | Golf | mężczyźni drużynowo[s] | |
Srebro | J.W. Dowling W.R. Gibson Hugh Grogan Tom Hunter William Murphy William Partridge George Passmore William Passmore W.J. Ross Jack Sullivan Albert Venn A.M. Woods | Lacrosse | mężczyźni drużynowo[t] | |
Srebro | John Hein | Zapasy | styl wolny kategoria papierowa (47,63 kg) | |
Srebro | Gustav Bauer | Zapasy | styl wolny kategoria musza (52,16 kg) | |
Srebro | August Wester | Zapasy | styl wolny kategoria kogucia (56,70 kg) | |
Srebro | Theodore McLear | Zapasy | styl wolny kategoria piórkowa (61,24 kg) | |
Srebro | Rudolph Tesiny | Zapasy | styl wolny kategoria lekka (65,27 kg) | |
Srebro | William Beckman | Zapasy | styl wolny kategoria półśrednia (71,67 kg) | |
Srebro | Max Braun Gus Rodenberg Chuck Rose William Seiling Orin Upshaw | Przeciąganie liny | mężczyźni | |
Srebro | James Juvenal | Wioślarstwo | jedynka mężczyzn | |
Srebro | John Mulcahy William Varley | Wioślarstwo | dwójka bez sternika mężczyzn | |
Srebro | James McLoughlin John Hoben | Wioślarstwo | dwójka podwójna mężczyzn | |
Srebro | Frederick Suerig Martin Formanack Charles Aman Michael Begley | Wioślarstwo | czwórka bez sternika mężczyzn | |
Srebro | Robert LeRoy | Tenis ziemny | gra pojedyncza mężczyzn | |
Srebro | Robert LeRoy Alphonzo Bell | Tenis ziemny | gra podwójna mężczyzn | |
Srebro | John Grieb | Gimnastyka | trójbój mężczyzn | |
Srebro | Emil Beyer John Bissinger Arthur Rosenkampff Julian Schmitz Otto Steffen Max Wolf | Gimnastyka | wielobój mężczyzn drużynowo | 356,37 pkt |
Srebro | Anton Heida | Gimnastyka | ćwiczenia na drążku mężczyzn | 43 pkt |
Srebro | George Eyser | Gimnastyka | czwórbój mężczyzn | 152 pkt |
Srebro | George Eyser | Gimnastyka | skok przez konia wszerz mężczyzn | 33 pkt |
Srebro | Charles Krause | Gimnastyka | wspinaczka po linie mężczyzn | 7,2 s |
Srebro | Emil Voigt | Gimnastyka | ćwiczenia z maczugami | 9 pkt |
Brąz | William Thompson | Łucznictwo | Amerykańska runda podwójna - mężczyźni | 949 pkt[1] |
Brąz | William Thompson | Łucznictwo | York runda podwójna - mężczyźni | 816 pkt[1] |
Brąz | George Bryant Wallace Bryant Cyrus Edwin Dallin Henry B. Richardson | Łucznictwo | Mężczyźni - drużynowo | 1268 pkt[1] |
Brąz | Eliza Pollock | Łucznictwo | Columbia runda podwójna - kobiety | 630 pkt[2] |
Brąz | Eliza Pollock | Łucznictwo | National runda podwójna - kobiety | 419 pkt[2] |
Brąz | William Hogenson | Lekkoatletyka | bieg na 100 m mężczyzn | 11,2 |
Brąz | William Hogenson | Lekkoatletyka | bieg na 200 m mężczyzn | |
Brąz | Fay Moulton | Lekkoatletyka | bieg na 60 m mężczyzn | 7,2[3] |
Brąz | Herman Groman | Lekkoatletyka | bieg na 400 m mężczyzn | 50,0 |
Brąz | Emil Breitkreutz | Lekkoatletyka | bieg na 800 m mężczyzn | 1:56,40 |
Brąz | Lacey Hearn | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m mężczyzn | |
Brąz | Truxtun Hare | Lekkoatletyka | dziesięciobój mężczyzn | 5813 pkt[3] |
Brąz | Arthur Newton | Lekkoatletyka | maraton mężczyzn | 3h34:52[3] |
Brąz | Arthur Newton | Lekkoatletyka | bieg na 2590 m z przeszkodami mężczyzn | 7:46,0[3] |
Brąz | Lesley Ashburner | Lekkoatletyka | bieg na 110 m przez płotki mężczyzn | 16,4[3] |
Brąz | George Poage | Lekkoatletyka | bieg na 200 m przez płotki mężczyzn | 25,2[3] |
Brąz | George Poage | Lekkoatletyka | bieg na 400 m przez płotki mężczyzn | 56,8[3] |
Brąz | Joseph Stadler | Lekkoatletyka | trójskok z miejsca mężczyzn | 9,60 m[3] |
Brąz | Lawson Robertson | Lekkoatletyka | skok wzwyż z miejsca | 1,45 m[3] |
Brąz | Louis Wilkins | Lekkoatletyka | skok o tyczce mężczyzn | 3,35 m[3] |
Brąz | Robert Stangland | Lekkoatletyka | skok w dal mężczyzn | 6,88 m[3] |
Brąz | Robert Stangland | Lekkoatletyka | trójskok mężczyzn | 13,36 m[3] |
Brąz | John Biller | Lekkoatletyka | skok w dal z miejsca mężczyzn | 3,26 m[3] |
Brąz | Lawrence Feuerbach | Lekkoatletyka | pchnięcie kulą mężczyzn | 13,37 m[3] |
Brąz | James Mitchel | Lekkoatletyka | Rzut ciężarem 56 funtowym mężczyzn | 10,13 m[3] |
Brąz | Ralph Rose | Lekkoatletyka | Rzut młotem mężczyzn | 45,73 m[3] |
Brąz | Frederick Gilmore | Boks | kategoria do 56,7 kg mężczyzn | |
Brąz | Peter Sturholdt | Boks | kategoria do 61,2 kg mężczyzn | |
Brąz | Joseph Lydon | Boks | kategoria do 65,8 kg mężczyzn | |
Brąz | William Michaels | Boks | kategoria powyżej 71,7 kg mężczyzn | |
Brąz | Marcus Hurley | Kolarstwo | wyścig na 2 mile | |
Brąz | Burton Downing | Kolarstwo | wyścig na 1/2 mili mężczyzn | |
Brąz | Teddy Billington | Kolarstwo | wyścig na 1/4 mili mężczyzn | |
Brąz | Teddy Billington | Kolarstwo | wyścig na 1/3 mili mężczyzn | |
Brąz | Teddy Billington | Kolarstwo | wyścig na 1 milę mężczyzn | |
Brąz | George Wiley | Kolarstwo | Wyścig na 25 mil mężczyzn | |
Brąz | Arthur Andrews | Kolarstwo | wyścig na 5 mil mężczyzn | |
Brąz | Frank Kehoe | Skoki do wody | Skoki z trampoliny mężczyzn | 11,33 pkt |
Brąz | John Meyers Manfred Toeppen Gwynne Evans Amedee Reyburn Frank Schreiner Augustus Goessling Bill Orthwein | Piłka wodna | turniej mężczyzn | |
Brąz | Leo Goodwin | Pływanie | skoki do wody na odległość mężczyzn | 17,37 m |
Brąz | Scott Leary | Pływanie | 100 jardów stylem dowolnym | |
Brąz | Charles Daniels | Pływanie | 50 jardów stylem dowolnym | |
Brąz | Henry Jamison Handy | Pływanie | 440 jardów stylem klasycznym | |
Brąz | Gwynne Evans Amedee Reyburn Bill Orthwein Marquard Schwarz | Pływanie | Sztafeta 4 × 50 jardów mężczyzn | |
Brąz | William Grebe | Szermierka | walka na kije indywidualnie | |
Brąz | Joseph Brady George Cooke Thomas Cooke Cormic Cosgrove Edward Dierkes Martin Dooling Frank Frost Claude Jameson Henry Jameson Johnson Leo O’Connell Harry Tate | Piłka nożna | mężczyźni | jako drużyna St. Rose of St. Louis |
Brąz | Charles Brown | Roque | gra pojedyncza mężczyzn | |
Brąz | Burt McKinnie | Golf | mężczyźni indywidualnie | |
Brąz | Francis Newton | Golf | mężczyźni indywidualnie | |
Brąz | Douglass Cadwallader Allen Lard Jesse Carleton Simeon Price Harold Weber John Rahm Arthur Hussey Orus Jones Harold Fraser George Oliver | Golf | mężczyźni drużynowo[u] | |
Brąz | William Nelson | Zapasy | styl wolny kategoria musza (52,16 kg) | |
Brąz | Louis Strebler | Zapasy | styl wolny kategoria kogucia (56,70kg) | |
Brąz | Charles Clapper | Zapasy | styl wolny kategoria piórkowa (61,24 kg) | |
Brąz | Albert Zirkel | Zapasy | styl wolny kategoria lekka (65,27 kg) | |
Brąz | Jerry Winholtz | Zapasy | styl wolny kategoria półśrednia (71,67kg) | |
Brąz | Frederick Warmbold | Zapasy | styl wolny kategoria ciężka (powyżej 71,67kg) | |
Brąz | Constance Titus | Wioślarstwo | jedynka mężczyzn | |
Brąz | John Ravannack John Wells | Wioślarstwo | dwójka podwójna mężczyzn | |
Brąz | John Joachim John Buerger | Wioślarstwo | dwójka bez sternika mężczyzn | |
Brąz | Gustav Voerg John Freitag Louis Heim Frank Dummerth | Wioślarstwo | czwórka bez sternika mężczyzn | |
Brąz | Edgar Leonard | Tenis ziemny | gra pojedyncza mężczyzn | |
Brąz | Alphonzo Bell | Tenis ziemny | gra pojedyncza mężczyzn | |
Brąz | Joseph Wear Allen West | Tenis ziemny | gra podwójna mężczyzn | |
Brąz | Clarence Gamble Arthur Wear | Tenis ziemny | gra podwójna mężczyzn | |
Brąz | William Merz | Gimnastyka | trójbój mężczyzn | 32,9 pkt |
Brąz | John Duha Charles Krause George Mayer Robert Maysack Philip Schuster Edward Siegler | Gimnastyka | wielobój mężczyzn drużynowo | |
Brąz | William Merz | Gimnastyka | czwórbój mężczyzn | 135 pkt |
Brąz | William Merz | Gimnastyka | Skok przez konia wzdłuż | 31 pkt |
Brąz | William Merz | Gimnastyka | ćwiczenia na kółkach mężczyzn | 35 pkt |
Brąz | William Merz | Gimnastyka | Skok przez konia wszerz mężczyzn | |
Brąz | George Eyser | Gimnastyka | ćwiczenia na drążku mężczyzn | 39 pkt |
Brąz | John Duha | Gimnastyka | ćwiczenia na poręczach mężczyzn | 40 pkt |
Brąz | Emil Voigt | Gimnastyka | ćwiczenia na kółkach mężczyzn | 32 pkt |
Brąz | Emil Voigt | Gimnastyka | wspinane po linie mężczyzn | 9,8 s |
Brąz | Ralph Wilson | Gimnastyka | ćwiczenia z maczugami | 5 pkt |
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Zawodnik | Konkurencja | |||
---|---|---|---|---|
Wielobój gimnastyczno-lekkoatletyczny | Trójbój gimnastyczny | |||
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |
John Bissinger | 66,57 | 8. | 37,57 | 14. |
William Merz | 65,26 | 10. | 35,26 | 24. |
Philip Kassel | 64,56 | 11. | 35,66 | 19. |
Theodore Gross | 64,39 | 12. | 37,19 | 16. |
Otto Boehnke | 64,10 | 14. | 36,50 | 18. |
William Andelfinger | 63,53 | 15. | 39,03 | 7. |
George Stapf | 63,47 | 16. | 35,27 | 23. |
Charles Umbs | 63,19 | 17. | 37,49 | 15. |
Anton Heida | 62,72 | 18. | 37,72 | 12. |
Andreas Kempf | 62,57 | 20. | 38,97 | 8. |
George Mayer | 61,66 | 21. | 32,66 | 39. |
Fred Schmind | 61,40 | 22. | 32,90 | 37. |
Andrew Neu | 61,21 | 23. | 32,61 | 40. |
John Duha | 61,02 | 24. | 35,32 | 22. |
Reinhard Wagner | 60,73 | 25. | 33,73 | 29. |
Lorenz Spann | 60,32 | 26. | 32,92 | 36. |
Emil Rothe | 60,27 | 27. | 34,87 | 26. |
Ragnar Berg | 60,24 | 28. | 32,85 | 38. |
Robert Herrmann | 59,99 | 29. | 32,99 | 35. |
Emil Beyer | 59,70 | 30. | 33,20 | 34. |
Max Hess | 59,29 | 31. | 30,79 | 50. |
Edward Siegler | 59,03 | 32. | 30,63 | 53. |
Harry Hansen | 59,00 | 33. | 34,20 | 27. |
Max Wolf | 57,85 | 34. | 33,25 | 33. |
Frank Schicke | 57,47 | 35. | 29,07 | 63. |
John Dellert | 57,41 | 36. | 33,71 | 30. |
Charles Sorum | 57,40 | 37. | 33,40 | 31. |
William Horschke | 57,33 | 38. | 35,63 | 20. |
Oliver Olsen | 57,27 | 39. | 30,87 | 49. |
Rudolf Krupitzer | 57,18 | 40. | 31,68 | 44. |
Gustav Mueller | 57,12 | 41. | 35,12 | 25. |
Emil Schwegler | 56,87 | 42. | 35,57 | 21. |
Henry Koeder | 56,58 | 43. | 29,98 | 58. |
Louis Kniep | 56,57 | 44. | 30,67 | 52. |
William Traband | 56,26 | 45. | 31,96 | 41. |
Leander Keim | 56,16 | 46. | 29,76 | 60. |
Ernst Reckeweg | 56,15 | 47. | 28,35 | 67. |
Charles Krause | 56,11 | 48. | 31,61 | 45. |
Jacob Hertenbahn | 55,77 | 49. | 30,77 | 51. |
Edward Hennig | 55,63 | 50. | 29,93 | 59. |
Philip Schuster | 55,44 | 51. | 30,34 | 54. |
John Grieb | 55,21 | 52. | 25,21 | 90. |
P. Gussmann | 54,92 | 53. | 31,82 | 43. |
Gustav Hämmerlin | 54,87 | 54. | 33,97 | 28. |
William Tritschler | 54,73 | 55. | 29,73 | 61. |
Christian Deubler | 54,63 | 56. | 31,13 | 47. |
Julian Schmitz | 54,58 | 57. | 33,38 | 32. |
Otto Neimand | 54,54 | 58. | 26,14 | 84. |
Robert Maysack | 54,53 | 59. | 30,33 | 55. |
Emil Voigt | 54,33 | 60. | 31,93 | 42. |
Anthony Jahnke | 53,94 | 61. | 27,54 | 74. |
Phillip Sontag | 53,83 | 62. | 27,63 | 73. |
Oluf Landnes | 53,64 | 63. | 26,44 | 78. |
George Aschenbrener | 53,47 | 64. | 27,97 | 69. |
John Wolf | 53,43 | 65. | 27,73 | 71. |
Edward Tritschler | 53,16 | 66. | 29,66 | 62. |
Max Emmerich | 52,85 | 67. | 22,85 | 100. |
Henry Prinzler | 52,81 | 68. | 26,41 | 80. |
Frank Raad | 52,39 | 69. | 30,89 | 48. |
Louis Hunger | 52,22 | 70. | 26,32 | 82. |
George Eyser | 52,20 | 71. | 38,70 | 10. |
William Berewald | 51,87 | 72. | 25,27 | 89. |
George Mastrovich | 51,83 | 73. | 27,73 | 71. |
Martin Ludwig | 51,83 | 73. | 31,43 | 46. |
M. Bascher | 51,53 | 75. | 30,13 | 56. |
Henry Kraft | 51,40 | 76. | 28,70 | 65. |
Willard Schrader | 51,22 | 77. | 24,72 | 91. |
James Dwyer | 51,00 | 78. | 26,70 | 77. |
George Schroeder | 50,90 | 79. | 25,50 | 87. |
Robert Reynolds | 50,74 | 80. | 22,44 | 102. |
Harry Warnken | 50,53 | 81. | 25,43 | 88. |
Bergin Nilsen | 50,45 | 82. | 26,05 | 85. |
John Leichinger | 50,00 | 83. | 22,30 | 103. |
Rudolf Schrader | 49,64 | 84. | 28,34 | 68. |
Michael Lang | 49,44 | 85. | 26,44 | 78. |
Charles Dellert | 49,35 | 86. | 29,05 | 64. |
Alvin Kritschmann | 48,97 | 87. | 30,07 | 57. |
Richard Tritschler | 48,80 | 88. | 26,40 | 81. |
Arthur Rosenkampff | 48,34 | 89. | 27,24 | 76. |
Clarence Lidington | 48,30 | 90. | 21,80 | 108. |
Henry Weyland | 47,94 | 91. | 25,54 | '86. |
Barry Chimberoff | 47,93 | 92. | 24,53 | 92. |
K. Woerner | 47,67 | 93. | 27,97 | 69. |
Curt Roedel | 47,63 | 94. | 28,63 | 66. |
M. Barry | 47,43 | 95. | 27,33 | 75. |
P. Ritter | 47,09 | 96. | 24,29 | 93. |
Otto Feyder | 47,05 | 97. | 21,85 | 107. |
Bernard Berg | 46,73 | 98. | 23,33 | 97. |
Max Thomas | 45,85 | 99. | 19,45 | 116. |
Martin Fischer | 45,35 | 100. | 24,15 | 94. |
Charles Schwartz | 45,34 | 101. | 26,24 | 83. |
Wilhelm Zabel | 45,13 | 102. | 23,63 | 95. |
Louis Rathke | 44,93 | 103. | 19,83 | 114. |
L. Guerner | 44,90 | 104. | 21,70 | 110. |
William Herzog | 44,60 | 105. | 23,50 | 96. |
August Placke | 44,41 | 106. | 23,11 | 98. |
Otto Roissner | 44,41 | 106. | 21,90 | 105. |
Paul Studel | 43,38 | 108. | 22,48 | 101. |
Arthur Sundbye | 43,21 | 109. | 23,01 | 99. |
Christian Sperl | 42,66 | 110. | 21,36 | 111. |
William Kruppinger | 42,50 | 111. | 21,20 | 112. |
J. Wassow | 42,46 | 112. | 16,96 | 117. |
Walter Real | 42,44 | 113. | 22,24 | 104. |
John Messel | 41,97 | 114. | 21,77 | 109. |
Otto Thomsen | 41,67 | 115. | 18,07 | 117. |
Edward Pueschell | 40,36 | 116. | 21,06 | 113. |
Otto Knerr | 39,87 | 117. | 19,47 | 115. |
William Friedrich | 39,57 | 118. | 21,87 | 106. |
Theodore Studler | 13,14 | 119. | 13,14 | 119. |
Zawodnik | Konkurencja | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czwórbój | ćwiczenia na poręczach | ćwiczenia na drążku | Skok przez konia wzdłuż | Skok przez konia wszerz | ćwiczenia na kółkach | wspinaczka po linie | ćwiczenia z maczugami | |||||||||
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Czas | Miejsce | Punkty | Miejsce | |
Anton Heida | 161,00 | 43 | 40 | 36 | 42 | |||||||||||
George Eyser | 152,00 | 44 | 39 | 36 | 33 | 7,0 | ||||||||||
William Merz | 135,00 | 31 | 29 | 35 | ||||||||||||
John Duha | b.d | 4. | 40 | |||||||||||||
Edward Hennig | b.d | 5. | 40 | 13 | ||||||||||||
Herman Glass | 45 | |||||||||||||||
Emil Voigt | 32 | 9,8 | 9 | |||||||||||||
Charles Krause | 7,2 | |||||||||||||||
Ralph Wilson | 5 |
Konkurencja | Zawodnik | Drużyna | Punkty | Miejsce |
---|---|---|---|---|
wielobój drużynowo | Otto Steffen John Bissinger Emil Beyer Max Wolf Julian Schmitz Arthur Rosenkampf | New York Turnverein, New York | 356,37 | |
George Mayer John Duha Edward Siegler Charles Krause Philip Schuster Robert Maysack | Central Turnverein, Chicago | 352,79 | ||
William Merz George Stapf John Dellert Emil Voigt George Eyser Henry Weyland | Concordia Turnverein, St Louis | 344,01 | 4. | |
Ragnar Berg Harry Hansen Charles Sorum Oliver Olsen Oluf Landnes Bergin Nilsen | Norwegier Turnverein, Brooklyn | 338,00 | 6. | |
Reinhard Wagner Leander Keim Otto Niemand Phillip Sonntag Harry Warnken Bernard Berg | Davenport Turngemeinde, Davenport | 325,52 | 8. | |
Emil Rothe Frank Schicke William Horschke George Aschenbrener Otto Freyder Walter Real | La Salle Turnverein, Chicago | 318,13 | 9. | |
P. Gussmann Gustav Hämmerlin Max Bascher Curt Roedel P. Ritter Martin Fischer | Passaic Turnverein, Passaic | 301,39 | 10. | |
Robert Herrmann Louis Hunger Louis Rathke August Placke Christian Sperl John Wassow | Milwaukee Turnverein, Milwaukee | 286,97 | 11. | |
Robert Reynolds Alvin Kritschmann Clarence Lidington Otto Roissner John Messel William Friedrich | Socialer Turnverein, Detroit | 273,65 | 12. | |
Rudolf Krupitzer Edward Hennig William Berewald Michael Lang Paul Stendel Ted Studler | Turnverein Vorwärts, Cleveland | 271,84 | 13. |
Golf
- Osobny artykuł: Golf na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Indywidualnie
Zawodnik | Kwalifikacje | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |
Ralph McKittrick | 163 | 1. | Douglas Cadwallader W | Albert Lambert P | Nie awansował | 9. | ||
Stuart Stickney | 163 | 1. | William Smith W | George Lyon P | Nie awansował | 9. | ||
Francis Newton | 164 | 3. | Edward Cummins W | Allen Lard W | Mason Phelps W | George Lyon P | Nie awansował | |
Walter Egan | 165 | 4. | Albert Lambert P | Nie awansował | 17. | |||
William Stickney | 165 | 4. | Clement Smoot W | Harry Allen P | Nie awansował | 9. | ||
Chandler Egan | 166 | 6. | Harold Fraser W | Nathaniel Moore W | Harry Allen W | Burt McKinnie W | George Lyon P | |
Mason Phelps | 166 | 6. | Frederick Semple W | Arthur Haveneyer W | Francis Newton P | Nie awansował | 5. | |
Albert Lambert | 168 | 8. | Walter Egan W | Raplh McKittrick W | George Lyon P | Nie awansował | 5. | |
Daniel Sawyer | 169 | 9. | Jesse Carleton W | Simpson Foulis W | Burt McKinnie P | Nie awansował | 5 | |
Douglass Cadwallader | 170 | 11. | Ralph McKittrick P | Nie awansował | 17. | |||
Burt McKinnie | 170 | 11. | Harald Weber W | Robert Hunter W | Daniel Sawyer W | Chandler Egan P | Nie awansował | |
Warren Wood | 170 | 11. | Harry Allen P | Nie awansował | 17. | |||
Robert Hunter | 171 | 14. | Raymond Havemeyer W | Burt McKinnie P | Nie awansował | 9. | ||
Henry Potter | 173 | 15. | Simpson Foulis P | Nie awansował | 17. | |||
Jesse Carleton | 174 | 16. | Daniel Sawyer P | Nie awansował | 17. | |||
Simpson Foulis | 174 | 16. | Henry Potter W | Daniel Sawyer P | Nie awansował | 9. | ||
Harold Weber | 174 | 16. | Burt McKinnie P | Nie awansował | 17. | |||
Orus Jones | 177 | 19. | Nathaniel Moore W | Nie awansował | 17. | |||
Nathaniel Moore | 177 | 19. | Orus Jones W | Chandler Egan P | Nie awansował | 9. | ||
Simeon Price | 177 | 19. | Arthur Havemeyer P | Nie awansował | 17. | |||
Harry Allen | 178 | 22. | Warren Wood W | William Stickney W | Chandler Egan P | Nie awansował | 5. | |
Arthur Havemeyer | 178 | 22. | Simeon Price W | Mason Phelps P | Nie awansował | 9. | ||
Clement Smoot | 178 | 22. | William Stickney P | Nie awansował | 17. | |||
Edward Cummins | 179 | 25. | Francis Newton P | Nie awansował | 17. | |||
Frederick Semple | 180 | 26. | Mason Phelps P | Nie awansował | 17. | |||
John Cady | 182 | 27. | George Lyon P | Nie awansował | 17. | |||
Abner Vickery | 182 | 27. | Allen Lard P | Nie awansował | 17. | |||
Harold Fraser | 183 | 29. | Chandler Egan P | Nie awansował | 17. | |||
Raymond Havemeyer | 183 | 29. | Robert Hunter P | Nie awansował | 17. | |||
Allen Lard | 183 | 29. | Abner Vickery W | Francis Newton P | Nie awansował | 9. | ||
William Smith | 183 | 29. | Stuart Stickney P | Nie awansował | 17. | |||
Bart Adams | 184 | 33. | Nie awansował | 33. | ||||
William Burton | 184 | 33. | Nie awansował | 33. | ||||
Louis Boyd | 185 | 35. | Nie awansował | 35. | ||||
Charles Scudder | 185 | 35. | Nie awansował | 35. | ||||
Edwin Hunter | 187 | 37. | Nie awansował | 37. | ||||
Harold Simpkins | 187 | 37. | Nie awansował | 37. | ||||
John Rahm | 188 | 39. | Nie awansował | 39. | ||||
Arthur Hussey | 191 | 40. | Nie awansował | 40. | ||||
Herbert Sumney | 191 | 40. | Nie awansował | 40. | ||||
Campbell Brown | 192 | 42. | Nie awansował | 42. | ||||
Henry Case | 192 | 42. | Nie awansował | 42. | ||||
Edgar Davis | 192 | 42. | Nie awansował | 42. | ||||
Robert Thach | 195 | 45. | Nie awansował | 45. | ||||
George Powell | 195 | 45. | Nie awansował | 45. | ||||
Charles Willard | 195 | 45. | Nie awansował | 45. | ||||
Clarkson Potter | 196 | 48. | Nie awansował | 48. | ||||
George Thomas | 196 | 48. | Nie awansował | 48. | ||||
George Oliver | 197 | 50. | Nie awansował | 50. | ||||
Walter Hersey | 198 | 51. | Nie awansował | 51. | ||||
John Brandt | 199 | 52. | Nie awansował | 52. | ||||
Bernard Edmunds | 199 | 52. | Nie awansował | 52. | ||||
Frederick Newberry | 201 | 54. | Nie awansował | 54. | ||||
Alfred Annan | 202 | 55. | Nie awansował | 55. | ||||
Leon Hazelton | 202 | 55. | Nie awansował | 55. | ||||
Murray Carleton | 203 | 57. | Nie awansował | 57. | ||||
Louis Allis | 205 | 58. | Nie awansował | 58. | ||||
John Watson | 206 | 59. | Nie awansował | 59. | ||||
Jarvis Hunt | 207 | 60. | Nie awansował | 60. | ||||
Alexander Mackintosh | 207 | 60. | Nie awansował | 60. | ||||
Wallace Shaw | 209 | 62. | Nie awansował | 62. | ||||
William Withers | 209 | 62. | Nie awansował | 62. | ||||
Joseph Howard | 210 | 64. | Nie awansował | 64. | ||||
Adam Austin | 211 | 65. | Nie awansował | 65. | ||||
James Stack | 212 | 66. | Nie awansował | 66. | ||||
Mead Yates | 213 | 66. | Nie awansował | 66. | ||||
William Groseclose | 214 | 68. | Nie awansował | 68. | ||||
Simon Harbaugh | 214 | 68. | Nie awansował | 68. | ||||
Edward Lansing | 219 | 70. | Nie awansował | 70. | ||||
Edward Gould | 222 | 71. | Nie awansował | 71. | ||||
Clarence Angier | 226 | 72. | Nie awansował | 72. | ||||
Albert Austin | 230 | 73. | Nie awansował | 73. | ||||
Lee Jones | 240 | 74. | Nie awansował | 74. | ||||
Charles B. Cory | Nie ukończył konkurencji |
Drużynowo
Drużyna | Zawodnik | Punkty - indywidualnie | Punkty - drużyna | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Western Golf Association | Edward Cummins Kenneth Edwards Chandler Egan Walter Egan Robert Hunter Nathaniel Moore Mason Phelps Daniel Sawyer Clement Smoot Warren Wood | 187 170 165 180 169 188 177 168 172 173 | 1749 | |
Trans-Mississippi Golf Association | John Cady Albert Lambert John Maxwell Burt McKinnie Ralph McKittrick Francis Newton Henry Potter Frederick Semple Stuart Stickney William Stickney | 186 175 182 178 174 172 172 176 177 178 | 1770 | |
United States Golf Association | Douglass Cadwallader Jesse Carleton Harold Fraser Arthur Hussey Orus Jones Allen Lard George Oliver Simeon Price John Rahm Harold Weber | 168 175 194 187 187 172 206 181 186 183 | 1839 |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Zawodnik | Konkurencja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wyścig na 2 mile | Wyścig na 5 mil | Wyścig na 25 mil | ||||
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |
Burton Downing | 4:57,8 | Nie ukończył wyścigu | 1:10:55,4 | |||
Oscar Goerke | b.d | Nie ukończył wyścigu | Nie ukończył wyścigu | |||
Marcus Hurley | b.d | Nie ukończył wyścigu | Nie ukończył wyścigu | |||
Teddy Billington | b.d | 4. | Nie ukończył wyścigu | Nie ukończył wyścigu | ||
Charles Schlee | b.d | 5. | 13:08,2 | Nie ukończył wyścigu | ||
George Wiley | b.d | b.d | ||||
Arthur Andrews | b.d | b.d | ||||
Julius Schaefer | b.d | 4. | Nie ukończył wyścigu | |||
Jay Nash McCrea | Nie ukończył wyścigu | |||||
Samuel LaVoice | b.d | 4. | ||||
Anthony Williamsen | Nie ukończył wyścigu |
Lacrosse
- Osobny artykuł: Lacrosse na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
|
|
Reprezentanci Stanów Zjednoczonych występowali jako drużyna St. Louis Amateur Athletic Association. Drużyna rozegrała dwa mecze: w półfinale pokonała kanadyjską drużynę Mohawk Indians 2:0, a w finale ulegli 2:8 drużynie Shamrock Lacrosse Team z Kanady.
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Repasaż | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
60 m | Clyde Blair | 7,0 | 1. | 7,2 | 4. | ||
Myer Prinstein | b.d | 2. | 7,2 | 2. | b.d | 5. | |
William Hunter | b.d | 3. - 4. | Nie awansował | ||||
George Poage | b.d | 3. - 4. | Nie awansował | ||||
William Hogenson | 7,0 | 1. | 7,2 | ||||
Frank Castleman | b.d | 2. | 7,2 | 1. | b.d. | 6. | |
Archie Hahn | 7,2 | 1. | 7,0 | ||||
Lawson Robertson | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Fay Moulton | b.d | 1. | 7,2 | ||||
Nathaniel Cartmell | b.d | 2. | b.d | 3. - 4. | Nie awansował | ||
100 m | Archie Hahn | 11,4 | 1. | 11,0 | |||
Lawson Robertson | b.d | 2. | b.d | 6. | |||
William Hogenson | 11,6 | 1. | 11,2 | ||||
Frederick Heckwolf | b.d | 2. | b.d | 5. | |||
Myer Prinstein | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
Nathaniel Cartmell | 11,4 | 1. | 11,2 | ||||
Fay Moulton | b.d | 2. | b.d | 4. | |||
Clyde Blair | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Frank Castleman | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
200 m | Archie Hahn | 22,2 | 1. | 21,6 | |||
Nathaniel Cartmell | b.d | 2. | 21,9 | ||||
William Hogenson | 22,8 | 1. | b.d | ||||
Fay Moulton | b.d | 2. | b.d | 4. | |||
400 m | Harry Hillman | 49,2 | |||||
Frank Waller | 49,9 | ||||||
Herman Groman | 50,0 | ||||||
Joseph Fleming | b.d | 4. | |||||
Myer Prinstein | b.d | 5. | |||||
George Poage | b.d | 6. | |||||
Clyde Blair | b.d | 7. - 12. | |||||
Paul Pilgrim | b.d | 7. - 12. | |||||
George Underwood | b.d | 7. - 12. | |||||
Howard Valentine | b.d | 7. - 12. | |||||
800 m | James Lightbody | 1:56,0 | |||||
Howard Valentine | 1:56,3 | ||||||
Emil Breitkreutz | 1:56,4 | ||||||
George Underwood | 1:56,5 | 4. | |||||
Frank Verner | b.d | 6. | |||||
George Bonhag | b.d | 7. - 13. | |||||
Harvey Cohnm | b.d | 7. - 13. | |||||
Lacey Hearn | b.d | 7. - 13. | |||||
John J. Joyce | b.d | 7. - 13. | |||||
Paul Pilgrim | b.d | 7. - 13. | |||||
1500 m | Jim Lightbody | 4:05,4 | |||||
William Verner | 4:06,8 | ||||||
Lacey Hearn | b.d | ||||||
David Munson | b.d | 4. | |||||
Howard Valentine | b.d | 7. | |||||
Harvey Cohn | b.d | 8. | |||||
Charles Bacon | b.d | 9. | |||||
maraton | Thomas Hicks | 3:28:53 | |||||
Arthur Newton | 3:47:33 | ||||||
David Kneeland | b.d | 6. | |||||
Henry Brawley | b.d | 7. | |||||
Sidney Hatch | b.d | 8. | |||||
Frank Devlin | b.d | 9. | |||||
John Furla | b.d | 13. | |||||
Edward Carr | Nie ukończył biegu | ||||||
Robert Fowler | Nie ukończył biegu | ||||||
John Foy | Nie ukończył biegu | ||||||
William Garcia | Nie ukończył biegu | ||||||
Thomas Kennedy | Nie ukończył biegu | ||||||
John Lordan | Nie ukończył biegu | ||||||
Samuel Mellor | Nie ukończył biegu | ||||||
Frank Pierce | Nie ukończył biegu | ||||||
Guy Porter | Nie ukończył biegu | ||||||
Michael Spring | Nie ukończył biegu | ||||||
Frederick Lorz | Nie ukończył biegu | ||||||
110 m przez płotki | Frederick Schule | 16,2 | 1. | 16,0 | |||
Lesley Ashburner | b.d | 2. | 16,4 | ||||
Ward McLanahan | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Frank Castleman | 16,2 | 1. | b.d | 4. | |||
Thaddeus Shideler | b.d | 2. | 16,3 | ||||
200 m przez płotki | Harry Hillman | 24,6 | |||||
Frank Castleman | 24,9 | ||||||
George Poage | b.d | ||||||
George Varnell | b.d | 4. | |||||
Frederick Schule | b.d | 5. | |||||
400 m przez płotki | Harry Hillman | 53,0 | |||||
Frank Waller | 53,2 | ||||||
George Poage | b.d | ||||||
George Varnell | b.d | 4. | |||||
2590 m z przeszkodami | Jim Lightbody | 7:39,6 | |||||
Arthur Newton | b.d | ||||||
William Verner | b.d | 4. | |||||
Harvey Cohn | b.d | b.d | |||||
David Munson | b.d | b.d | |||||
Richard Sandford | b.d | b.d | |||||
4 mile drużynowo | Arthur Newton George Underwood Paul Pilgrim Howard Valentine David Munson | 27 pkt |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
skok wzwyż | Samuel Jones | 1,80 | |
Garrett Serviss | 1,77 | ||
Emil Freymark | b.d | 5. | |
Ervin Barker | 1,70 | 6. | |
skok o tyczce | Charles Dvorak | 3,50 | |
LeRoy Samse | 3,35 | ||
Louis Wilkins | 3,35 | ||
Ward McLanahan | 3,35 | 4. | |
Claude Allen | 3,35 | 5. | |
Walter Dray | b.d | 6. | |
skok w dal | Myer Prinstein | 7,34 | |
Daniel Frank | 6,89 | ||
Robert Stangland | 6,88 | ||
Frederick Engelhardt | 6,63 | 4. | |
Gilbert Van Cleve | b.d | 5. | |
John Hagerman | b.d | 6. | |
John Oxley | b.d | b.d | |
trójskok | Myer Prinstein | 14,35 | |
Frederick Engelhardt | 13,90 | ||
Robert Stangland | 13,36 | ||
John Fuhler | 12,91 | 4. | |
Gilbert Van Cleve | b.d | 5. | |
John Hagerman | b.d | 6. | |
Samuel Jones | b.d | 7. | |
skok wzwyż z mijsca | Ray Ewry | 1,60 | |
Joseph Stadler | 1,44 | ||
Lawson Robertson | 1,44 | ||
John Biller | 1,42 | 4. | |
skok w dal z miejsca | Ray Ewry | 3,47 | |
Charles King | 3,27 | ||
John Biller | 3,25 | ||
Henry Field | 3,18 | 4. | |
trójskok z miejsca | Ray Ewry | 10,54 | |
Charles King | 10,16 | ||
Joseph Stadler | 9,60 | ||
Garrett Serviss | 9,53 | 4. | |
pchnięcie kulą | Ralph Rose | 14,81 | |
Wesley Coe | 14,40 | ||
Lawrence Feuerbach | 13,37 | ||
Martin Sheridan | 12,39 | 4. | |
Charles Chadwick | b.d | 5. | |
Albert Johnson | b.d | 6. | |
John Guiney | b.d | 7. | |
rzut dyskiem | Martin Sheridan | 39,28 | |
Ralph Rose | 39,28 | ||
John Flanagan | 36,14 | 4. | |
John Biller | b.d | 5. | |
James Mitchel | b.d | 6. | |
rzut młotem | John Flanagan | 51,23 | |
John DeWitt | 50,26 | ||
Ralph Rose | 45,73 | ||
Charles Chadwick | 42,78 | 4. | |
James Mitchel | b.d | 5. | |
Albert Johnson | b.d | 6. | |
rzut ciężarem | John Flanagan | 10,16 | |
James Mitchel | 10,13 | ||
Charles Hennemann | 9,18 | 4. | |
Charles Chadwick | b.d | 5. | |
Ralph Rose | 8,53 | 6. |
Wieloboje
All-around
Zawodnik | Konkurencja | Suma | Pozycja | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bieg na 100 y | Pchnięcie kulą | Skok wzwyż | Chód na 880 y | Rzut młotem | Skok o tyczce | Bieg na 120 y przez płotki | Rzut ciężarem | Skok w dal | Bieg na 1 milę | |||||||||||||
Czas | Punkty | Wynik | Punkty | Wynik | Punkty | Czas | Punkty | Wynik | Punkty | Wynik | Punkty | Czas | Punkty | Wynik | Punkty | Wynik | Punkty | Czas | Punkty | |||
Truxtun Hare | 10,8 | 790 | 12,09 | 648 | 1,52 | 480 | 4:20 | 480 | 36,28 | 687 | 2,44 | 280 | b.d | 600 | 7,59 | 475 | 8,07 | 665 | 5:40,0 | 589 | 5813 | |
Ellery Clark | 11,0 | 748 | 10,26 | 360 | 1,62 | 608 | 4:11 | 657 | 29,11 | 405 | Nie stanął na starcie | Nie ukończył konkurencji | 2778 | - | ||||||||
John Grieb | b.d | 720 | 10,54 | 404 | 1,62 | 608 | 4:49 | 467 | Nie ukończył konkurencji | Nie ukończył konkurencji | 2199 | - | ||||||||||
Adam Gunn | b.d | 720 | 12,21 | 668 | 1,65 | 640 | 4:13 | 608 | 31,40 | 495 | 2,97 | 616 | b.d | 655 | 7,22 | 418 | 5,53 | 484 | 5:45,0 | 564 | 5907 | |
Max Emmerich | Nie ukończył biegu | Nie ukończył konkurencji | 0 | - |
Trójbój
Zawodnik | Wynik | Pozycja |
---|---|---|
Max Emmerich | 35,7 | |
John Grieb | 34,0 | |
William Merz | 32,9 | |
George Mayer | 32,4 | 4. |
John Bissinger | 30,8 | 5. |
Philip Kassel | 30,1 | 6. |
Fred Schmind | 30,0 | 7. |
Otto Neimand | 29,6 | 10. |
Max Hess | 29,6 | 10. |
Edward Siegler | 29,2 | 12. |
John Leichinger | 29,1 | 13. |
Otto Boehnke | 28,7 | 14. |
George Stapf | 28,7 | 14. |
Andrew Neu | 28,6 | 16. |
Robert Reynolds | 28,5 | 17. |
Frank Schicke | 28,5 | 17. |
Ernst Reckeweg | 28,2 | 19. |
Otto Steffen | 28,0 | 20. |
Ragnar Berg | 27,4 | 22. |
Lorenz Spann | 27,4 | 22. |
Reinhard Wagner | 27,4 | 22. |
Theodore Gross | 27,3 | 25. |
Robert Herrmann | 27,3 | 25. |
Leander Keim | 27,3 | 25. |
Oluf Landnes | 27,2 | 28. |
William Berwald | 27,0 | 30. |
Willard Schrader | 27,0 | 30. |
Henry Koeder | 26,7 | 33. |
Max Thomas | 26,6 | 34. |
Emil Beyer | 26,5 | 36. |
John Duha | 26,5 | 36. |
Edward Hennig | 26,5 | 36. |
Clarence Kiddington | 26,5 | 36. |
Anthony Jahnke | 26,4 | 40. |
Oliver Olsen | 26,4 | 40. |
Henry Prinzler | 26,4 | 40. |
Phillip Sontag | 26,2 | 43. |
Louis Hunger | 25,9 | 44. |
Louis Kniep | 25,9 | 44. |
Charles Umbs | 25,7 | 47. |
John Wolf | 25,7 | 47. |
George Aschenbrener | 25,5 | 49. |
Rudolf Krupitzer | 25,5 | 49. |
John Wassow | 25,5 | 49. |
Emil Rothe | 25,4 | 52. |
George Schroeder | 25,4 | 52. |
Otto Feyder | 25,2 | 54. |
Louis Rathke | 25,1 | 55. |
Philip Schuster | 25,1 | 55. |
Harry Warnken | 25,1 | 55. |
Anton Heida | 25,0 | 59. |
Jacob Hertenbahn | 25,0 | 59. |
William Tritschler | 25,0 | 59. |
Harry Hansen | 24,8 | 62. |
Max Wolf | 24,6 | 63. |
William Andelfinger | 24,5 | 64. |
Charles Krause | 24,5 | 64. |
Bergin Nilsen | 24,4 | 67. |
James Dwyer | 24,3 | 68. |
William Traband | 24,3 | 68. |
Robert Maysack | 24,2 | 70. |
George Mastrovich | 24,1 | 71. |
Charles Sorum | 24,0 | 72. |
Bernard Berg | 23,9 | 73. |
John Dellert | 23,7 | 74. |
Andreas Kempf | 23,6 | 75. |
Otto Thomsen | 23,6 | 75. |
Edward Tritschler | 23,5 | 77. |
Ben Chimberoff | 23,4 | 79. |
Henry Kraft | 23,4 | 79. |
L. Guerner | 23,2 | 81. |
P. Gussmann | 23,1 | 82. |
Micael Lang | 23,0 | 83. |
P. Ritter | 22,8 | 84. |
Hy Meyland | 22,4 | 85. |
Richard Tritschler | 22,4 | 85. |
Emil Voigt | 22,4 | 85. |
Otto Knerr | 22,3 | 88. |
Gustav Mueller | 22,0 | 89. |
Otto Roissner | 22,0 | 89. |
William Horschke | 21,7 | 91. |
Frank Raad | 21,5 | 92. |
Wilhelm Zabel | 21,5 | 92. |
M. Bascher | 21,4 | 94. |
William Kruppinger | 21,3 | 95. |
August Placke | 21,3 | 95. |
Rudolf Schrader | 21,3 | 95. |
Emil Schwegler | 21,3 | 95. |
Christian Sperl | 21,3 | 95. |
Martin Fischer | 21,2 | 100. |
Julian Schmitz | 21,2 | 100. |
William Herzog | 21,1 | 102. |
Art Rosenkampff | 21,1 | 102. |
Gustav Hämmerlin | 20,9 | 104. |
Paul Studel | 20,9 | 104. |
Martin Ludwig | 20,4 | 106. |
Charles Dellert | 20,3 | 107. |
John Messel | 20,2 | 108. |
Walter Real | 20,2 | 108. |
Arthur Sundbye | 20,2 | 108. |
M. Barry | 20,1 | 111. |
K. Woerner | 19,7 | 112. |
Edward Pueschell | 19,3 | 113. |
Charles Schwartz | 19,1 | 114. |
Curt Roedel | 19,0 | 115. |
Alvin Kritschmann | 18,9 | 116. |
William Friedrich | 17,7 | 117. |
George Eyser | 13,5 | 118. |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | |||
---|---|---|---|---|
Double York Round | Double American Round | |||
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |
George Bryant | 820 | 1048 | ||
Robert Williams | 819 | 991 | ||
William Thompson | 816 | 949 | ||
Wallace Bryant | 618 | 4. | 818 | 5. |
Benjamin Keys | 532 | 5. | 840 | 7. |
Ernest Frentz | 528 | 6. | 665 | 15. |
Homer Taylor | 506 | 7. | 811 | 10. |
Charles Woodruff | 487 | 8. | 907 | 4. |
Henry B. Richardson | 439 | 9. | 813 | 9. |
Cyrus Edwin Dallin | 405 | 10. | 816 | 8. |
David McGowan | 383 | 11. | ||
Louis Maxson | 382 | 12. | 777 | 12. |
Thomas Scott | 375 | 13. | 562 | 17. |
Ralph Taylor | 328 | 14. | 533 | 18. |
Edward Weston | 268 | 15. | 450 | 21. |
Edward Bruce | 238 | 16. | 516 | 19. |
William Clark | 880 | 6. | ||
Charles Hubbard | 779 | 11. | ||
Galen Spencer | 701 | 13. | ||
Samuel Duvall | 699 | 14. | ||
Amos Casselman | 628 | 16. | ||
Eric Weston | 508 | 20. | ||
William Valentine | 345 | 22. |
Drużynowo
Drużyna | Zawodnicy | Wynik | Miejsce |
---|---|---|---|
Potomac Archers | William Thompson Robert Williams Louis Maxson Galen Spencer | 1344 | |
Cincinnati Archers | Charles Woodruff William Clark Charles Hubbard Samuel Duvall | 1341 | |
Boston Archers | George Bryant Wallace Bryant Cyrus Edwin Dallin Henry B. Richardson | 1268 | |
Chicago Archers | Benjamin Keys Homer Taylor Edward Weston Edward Bruce | 942 | 4. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | |||
---|---|---|---|---|
Double York Round | Double American Round | |||
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |
Matilda Howell | 620 | 867 | ||
Emma Cooke | 419 | 630 | ||
Eliza Pollock | 419 | 630 | ||
Emily Woodruff | 234 | 4. | 547 | 4. |
Mabel Taylor | 160 | 5. | 243 | 5. |
Leonie Taylor | 159 | 6. | 229 | '6. |
Drużynowo
Zawodnicy | Wynik | Miejsce |
---|---|---|
Matilda Howell Eliza Pollock Emily Woodruff Leonie Taylor | b.d |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Stany Zjednoczone wystawiły dwie drużyny
Christian Brother College St. Louis
|
|
która w rozgrywkach grupowych przegrała z kanadyjską drużyną Galt Football Club 0:7 oraz zremisowała 0:0 z St. Rose of St. Louis. W meczu o srebrny medal pokonała drużynę St. Rose of St. Louis 2:0
St. Rose of St. Louis
|
|
Drużyna St.Rose od St. Louis zdobyła brązowy medal.
Piłka wodna
- Osobny artykuł: Piłka wodna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
W turnieju wystąpiły trzy amerykańskie drużyny klubowe: New York Athletic Club
Chicago Athletic Association
Missouri Athletic Club
Drużyna New York Athletic Club zdobyła złoty medal pokonując 6:0 Chicago Athletic Association oraz 5:0 Missouri Athletic Club. Srebrny medal zdobyła drużyna Chicago Athletic Club, a brązowy Missouri Athletic Club.
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Konkurencja | Zawodnik | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
wielobój | Oscar Osthoff | 48 pkt | |
Frederick Winters | 45 pkt | ||
oburącz | Oscar Olson | 67,81 kg | 4. |
Oscar Osthoff | 84,37 kg |
Przeciąganie liny
- Osobny artykuł: Przeciąganie liny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Stany Zjednoczone wystawiły cztery drużyny: Milwaukee Athletic Club
Southwest Turnverein of St. Louis No. 1
|
Southwest Turnverein of St. Louis No. 2
|
New York Athletic Club
|
Złoty medal zdobyła drużyna Milwaukee Athletic Club pokonując w finale drużynę New York Athletic Club, która w walkę o srebrny medal z Southwest Turnverein of St. Louis No. 1 oddała walkowerem, podobnie jak pojedynek z Southwest Turnverein of St. Louis No. 2 o brązowy medal.
Roque
- Osobny artykuł: Roque na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Zawodnik | Mecze | W | P | Miejsce | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Charles Jacobus | William Chalfant W (32:23) | William Chalfant W (32:9) | Smith Streeter W (32:18) | Charles Brown W (32:14) | Smith Streeter P (27:32) | Charles Brown W (32:13) | 5 | 1 | |
Smith Streeter | William Chalfant W (32:7) | Charles Jacobus P (18:32) | Charles Brown W (32:18) | Charles Jacobus W (32:27) | William Chalfant W (32:26) | Charles Brown P (10:32) | 4 | 2 | |
Charles Brown | Smith Streeter P (18:32) | Charles Jacobus P (14:32) | William Chalfant W (32:9) | Charles Jacobus P (13:32) | Smith Streeter W (32:10) | William Chalfant P (walkower) | 2 | 4 | |
William Chalfant | Smith Streeter P (7:32) | Charles Jacobus P (23:32) | Charles Jacobus P (9:32) | Charles Brown P (9:32) | Smith Streeter P (7:32) | Charles Brown W (walkower) | 1 | 5 | 4. |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Konkurencja | Zawodnik | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
skoki z trampoliny | George Sheldon | 12,66 m | |
Frank Kehoe | 11,33 m | ||
skok na odległość | William Dickey | 19,05 m | |
Edgar Adams | 17,52 m | ||
Leo Goodwin | 17,37 m | ||
Newman Samuel | 16,76 m | 4. | |
Charles Pyrah | 14,02 m | 5. |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | 1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Nathaniel Semple | George Stadel W 2:0 (6:2,6:1) | Wilfred Blatherwick P 1:2 (6:4, 4:6, 1:6) | Nie awansował | 16. | |||
George Stadel | Nathaniel Semple P 0:2 (2:6,1:6) | Nie awansował | 27. | |||||
Charles Cresson | Frank Wheaton W 2:0 (6:2,6:4) | wolny los | Robert LeRoy P 0:2 (4:6, 6:8) | Nie awansował | 5. | |||
Robert LeRoy | Frederick Sanderson W 2:0 (6:3, 6:3) | Charles Cresson W 2:0 (6:4, 8:6) | Edgar Leonard W 2:0 (6:3, 6:3) | Beals Wright P 0:2 (3:6, 4:6) | ||||
Frederick Sanderson | Robert LeRoy P 0:2 (3:6, 3:6) | Nie awansował | 9. | |||||
Edgar Leonard | Christopher Forney W 2:0 (6:1,6:2) | Ralph McKittrick W 2:0 (6:4,6:4) | Wilfred Blatherwick W 2:0 (6:2,6:0) | Robert LeRoy P 0:2 (3:6,3:6) | Nie awansował | |||
Christopher Forney | Edgar Leonard P 0:2 (1:6,2:6) | Nie awansował | 16. | |||||
Ralph McKittrick | William Easton W 2:0 (6:2,6:2) | Edgar Leonard P 0:2 (4:6,4:6) | Nie awansował | 9. | ||||
William Easton | Ralph McKittrick P 0:2 (2:6,2:6) | Nie awansował | 16. | |||||
William E. Blatherwick | Nathaniel Semple W 2:1 (4:6,6:4,6:1) | James Cunningham W 2:1 (6:2,0:6,6:4) | Edgar Leonard P 0:2 (2:6,0:6) | Nie awansował | 5. | |||
James Cunningham | Wilfred Blatherwick P 1:2 (2:6,6:0,4:6) | Nie awansował | 9. | |||||
Beals Wright | Forest Montgomery W 2:0 (6:3,6:1) | Hugo Hardy W 2:0 (6:2,6:1) | John Neely W 2:0 (6:0,6:2) | Alphonzo Bell W 2:0 (6:3,6:4) | Robert LeRoy W 2:0 (6:3,6:4) | |||
Forest Montgomery | Beals Wright P 0:2 (3:6,1:6) | Nie awansował | 16. | |||||
John Neely | Malcolm MacDonald W 2:0 (6:1,6:1) | Rollin Feltshans W 2:0 (6:0,6:2) | Beals Wright P 0:2 (0:6,2:6) | Nie awansował | 5. | |||
Malcolm MacDonald | John Neely P 0:2 (1:6,1:6) | Nie awansował | 16. | |||||
Rollin Feltshans | Joseph Charles W 2:0 (8:6,6:1) | John Neely P 0:2 (0:6,2:6) | Nie awansował | 9. | ||||
Joseph Charles | Rollin Feltshans P 0:2 (6:8,1:6) | Nie awansował | 16. | |||||
Alphonzo Bell | Orien Vernon W 2:0 (6:3,6:2) | Dwight Davis W (walkower) | Semp Russ W 2:0 (6:3,6:1) | Beals Wright P 0:2 (3:6,4:6) | Nie awansował | |||
Orien Vernon | Alphonzo Bell P 0:2 (3:6,2:6) | Nie awansował | 16. | |||||
Dwight Davis | James Tritle W 2:0 (2:6,1:6) | Alphonzo Bell P (walkower) | Nie awansował | 9. | ||||
James Tritle | Dwight Davis P 0:2 (2:6,1:6) | Nie awansował | 16. | |||||
Semp Russ | Douglas Turner W 2:0 (6:2,6:1) | Hugh Jones W 2:0 (6:1,6:2) | Alphonzo Bell P 0:2 (3:6,1;6) | Nie awansował | 5. | |||
Douglas Turner | Semp Ross P 0:2 (2:6,1:6) | Nie awansował | 16. | |||||
Hugh Jones | Andrew Drew W 2:0 (6:4,6:1) | Semp Ross P 0:2 (1:6,2:6) | Nie awansował | 9. | ||||
Andrew Drew | Hugh Jones P 0:2 (4:6,1:6) | Nie awansował | 16. | |||||
debel (m) | Frank Wheaton Edwin Hunter | Clarence Gamble Arthur Wear P 0:2 (1:6,4:6) | Nie awansowali | 9. | ||||
Clarence Gamble Arthur Wear | N.M. Smith Joseph Charles W 2:0 (6:3,7:5) | Frank Wheaton Edwin Hunter W 2:0 (6:1,6:4) | Beals Wright Edgar Leonard P 0:2 (1:6,2:6) | Nie awansowali | ||||
Joseph Charles N.M. Smith | Clarence Gamble Arthur Wear P 0:2 (3:6,5:7) | Nie awansowali | 9. | |||||
Beals Wright Edgar Leonard | Wilfred Blatherwick Orien Vernon W 2:0 (6:4,7:5) | Charles Cresson Semp Russ W 2:1 (6:2,5:7,6:3) | Clarence Gamble Arthur Wear W 2:0 (6:1,6:2) | Robert LeRoy Alphonzo Bell W 2:0 (6:4,6:4) | ||||
Wilfred Blatherwick Orien Vernon | Beals Wright Edgar Leonard P 0:2 (4:6,5:7) | Nie awansowali | 9. | |||||
Charles Cresson Semp Russ | Forest Montgomery James Tritle W 2:0 (7:5,6:2) | Beals Wright Edgar Leonard P 1:2 (2:6,7:5,3:6) | Nie awansowali | 5. | ||||
Forest Montgomery James Tritle | Charles Cresson Semp Russ P 0:2 (5:7,2:6) | Nie awansowali | 9. | |||||
Ralph McKittrick Dwight Davis | Nathaniel Semple Malcolm MacDonald W 2:0 (6:1,6:1) | Robert LeRoy Alphonzo Bell P 0:2 (6:8,4:6) | Nie awansowali | 5. | ||||
Nathaniel Semple Malcolm MacDonald | Ralph McKittrick Dwight Davis P 0:2 (1:6,1:6) | Nie awansowali | 9. | |||||
Robert LeRoy Alphonzo Bell | Paul Gleason Hugo Hardy W 2:0 (6:1,6:1) | Ralph McKittrick Dwight Davis W 2:0 (8:6,6:4) | Joseph Wear Allen West W 2:1 (2:6,6:1,6:2) | Beals Wright Edgar Leonard P 0:2 (4:6,4:6) | ||||
Hugh Jones Harold Kauffman | George Stadel Frederick Semple W 2:0 (6:1,8:6) | Joseph Wear Allen West P 2:1 (3:6,6:4,4:6) | Nie awansowali | 5. | ||||
George Stadel Frederick Semple | Hugh Jones Harold Kauffman P 0:2 (1:6,6:8) | Nie awansowali | 9. | |||||
Joseph Wear Allen West | Andrew Drew Douglas Turner W 2:0 (6:3,6:4) | Hugh Jones Harold Kauffman W 2:1 (3:6,6:4,6:4) | Robert LeRoy Alphonzo Bell P 1:2 (6:2,1:6,2:6) | Nie awansowali | ||||
Andrew Drew Douglas Turner | Joseph Wear Allen West P0:2 (3:6,4:6) | Nie awansowali | 9. |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Czas | M. | ||
M1x | Frank Greer | 10:08,5 | |
James Juvenal | b.d | ||
Constance Titus | b.d | ||
Divie Duffield | b.d | 4. | |
M2- | Robert Farnan Joseph Ryan | 10:57,0 | |
John Mulcahy William Varley | b.d | ||
John Joachim John Buerger | b.d | ||
M2x | John Mulcahy William Varley | 10:03,2 | |
Joseph McLoughlin John Hoben | b.d | ||
John Ravanack John Wells | b.d | ||
M4- | Arthur Stockhoff August Erker George Dietz Albert Nasse | 10:57,0 | |
Frederick Suerig Martin Formanack Charles Aman Michael Begley | b.d | ||
Gustav Voerg John Freitag Louis Heim Frank Dummerth | b.d | ||
M8 | Frederick Cresser James Flanagan Michael Gleason John Exley Frank Schell Charles Amstrong Harry Lott Joseph Dempsey Louis Abell | 7:50,0 |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1904.
Konkurencja | Zawodnik | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
waga do 47,63 kg | Robert Curry | Gustav Thiefenthaler W | John Hein W | |||
John Hein | Claude Holgate W | Robert Curry P | ||||
Claude Holgate | John Hein P | Nie awansował | 4. | |||
waga do 52,16 kg | Gustav Bauer | William Nelson W | George Mehnert W | |||
William Nelson | Gustav Bauer P | Nie awansował | ||||
George Mehnert | wolny los | Gustav Bauer P | ||||
waga do 56,70 kg | Milton Whitehurst | Frederick Ferguson W | August Wester P | Nie awansował | ||
August Wester | Charles Stevens W | Milton Whitehurst W | Isidor Niflot P | |||
Charles Stevens | August Wester P | Nie awansował | ||||
Isidor Niflot | Louis Strebler W | J.M. Cardwell W | August Wester W | |||
Louis Strebler | Isidor Niflot W | Nie awansował | ||||
J.M. Cardwell | wolny los | Isidor Niflot P | Nie awansował | |||
waga do 61,24 kg | John C. Babcock | Hugo Toeppen W | Charles Clapper P | Nie awansował | ||
Theo Toeppen | John C. Babcock P | Nie awansował | ||||
Charles Clapper | wolny los | J. C. Babcock W | Benjamin Bradshaw P | Nie awansował | ||
Benjamin Bradshaw | wolny los | Frederic Ferguson W | Charles Clapper W | Theodore McLear W | ||
Theodore McLear | wolny los | Louis Strebler W | Dietrich Wortmann W | Benjamin Bradshaw P | ||
Louis Strebler | wolny los | Theodore McLear P | Nie awansował | |||
Max Miller | wolny los | Dietrich Wortmann P | Nie awansował | |||
waga do 65,27 kg | Otto Roehm | Frederick Koenig W | Fred Hussman W | Albert Zirkel W | Rudolph Tesiny W | |
Frederick Koenig | Otto Roehm P | Nie awansował | ||||
Fred Hussman | Jerry Winholtz W | Otto Roehm P | Nie awansował | |||
Jerry Winholtz | Fred Hussman P | Nie awansował | ||||
Albert Zirkel | wolny los | Charles Haberkorn W | Otto Roehm P | Nie awansował | ||
Charles Haberkorn | wolny los | Albert Zirkel P | Nie awansował | |||
Rudolph Tesiny | wolny los | Rudolph Wolken W | William Hennessy W | Otto Roehm P | ||
William Hennessy | wolny los | Charles Eng W | Rudolph Tesiny P | Nie awansował | ||
Charles Eng | wolny los | William Hennessy P | Nie awansował | |||
waga do 71,67 kg | William Schaefer | A. J. Betchestobill W | William Beckman P | Nie awansował | ||
A. J. Betchestobill | William Schaefer P | Nie awansował | ||||
William Beckman | Samuel Filler W | William Schaefer W | Otto Roehm W | Charles Ericksen P | ||
Samuel Filler | William Beckman P | Nie awansował | ||||
Otto Roehm | Wolny los | Hugo Toeppen W | William Beckman P | Nie awansował | ||
Hugo Toeppen | Wolny los | Otto Roehm P | Nie awansował | |||
William Hennessy | Wolny los | Abraham Mellinger W | Charles Ericksen P | Nie awansował | ||
Abraham Mellinger | Wolny los | William Hennessy P | Nie awansował | |||
Jerry Winholtz | wolny los | Charles Ericksen P | Nie awansował | |||
waga powyżej 71,67 kg | Fred Warmbold | Bernhoff Hansen P | Nie awansował | William Hennessy W[17] | ||
William Hennessy | wolny los | Bernhoff Hansen P | Fred Warmbold P[17] | 4. | ||
Joseph Dilg | wolny los | Frank Kugler P | Nie awansował |
Uwagi
- ↑ W jej skład wchodziło strzelanie z odległości 60, 50 i 40 jardów
- ↑ W jej skład wchodziło strzelanie z odległości 100, 80 i 60 jardów
- ↑ W jej skład wchodziło strzelanie z odległości 50, 40 i 30 jardów
- ↑ W jej skład wchodziło strzelanie z odległości 60 i 50 jardów
- ↑ Rekord olimpijski
- ↑ Rekord olimpijski
- ↑ Rekord olimpijski
- ↑ Rekord olimpijski
- ↑ Rekord świata
- ↑ Rekord olimpijski
- ↑ Rekord olimpijski
- ↑ Rekord świata
- ↑ Rekord olimpijski
- ↑ Rekord olimpijski
- ↑ Rekord olimpijski
- ↑ Jako drużyna Western Golf Association-1
- ↑ Rekord olimpijski
- ↑ W turnieju indywidualnym zawodnicy ci występowali jako Kubańczycy
- ↑ Jako drużyna Trans-Mississippi Golf Association-2
- ↑ Jako drużyna St.Louis Amateur Athletic Association
- ↑ Jako drużyna United States Golf Association-3
Przypisy
- ↑ a b c d e f g h i j k l m Archery - Olympic Games 1904 results Men [online], the-sports.org [dostęp 2012-03-21] (ang.).
- ↑ a b c d e f g Archery - Olympic Games 1904 results Women [online], the-sports.org [dostęp 2012-03-21] (ang.).
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af ag ah ai aj ak al am an ao ap aq ar as at au av aw ax ay az ba bb bc bd Athletics - Olympic Games 1904 results Men [online], the-sports.org [dostęp 2012-03-21] (ang.).
- ↑ World Rowing [online], worldrowing.com [dostęp 2015-03-17] (ang.).
- ↑ World Rowing [online], worldrowing.com [dostęp 2015-03-17] (ang.).
- ↑ World Rowing [online], worldrowing.com [dostęp 2015-03-17] (ang.).
- ↑ World Rowing [online], worldrowing.com [dostęp 2015-03-17] (ang.).
- ↑ World Rowing [online], worldrowing.com [dostęp 2015-03-17] (ang.).
- ↑ W wyniku dyskwalifikacji Jacka Egana w roku 1905 otrzymał medal srebrny.
- ↑ W wyniku dyskwalifikacji Jacka Egana w roku 1905 otrzymał medal brązowy.
- ↑ W roku 1905 został zdyskwalifikowany z uwagi na brak uprawnień (faktycznie nazywał się Frank Joseph Floyd) do startu w zawodach olimpijskich.
- ↑ Nie rozegrano walki o brązowy medal.
- ↑ O pozostałych uczestnikach półfinału brak danych.
- ↑ Nie znamy nazwisk dwóch z czterech zawodników, którzy zajęli czwarte miejsca. Jay Nash McCrea i Oscar Schwab zajęli czwarte miejsca, jednak nie wiemy, w których biegach startowali.
- ↑ MKOL uznaje Tatham'a jako reprezentanta Kuby w zawodach indywidualnych i jako reprezentanta Stanów Zjednoczonych w turnieju drużynowym.
- ↑ MKOL podaje, że była to drużyna mieszana złożona z zawodników z Kuby i Stanów Zjednoczonych. Jednak w ich zdobycze indywidualne są liczone na konto Kuby.
- ↑ a b Walka o brązowy medal.
Bibliografia
- United States at the 1904 St. Louis Summer Games. Sports-reference.com. [dostęp 2012-03-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (29 grudnia 2008)]. (ang.).
- p
- d
- e
Ameryka | |
---|---|
Afryka | |
Europa | |
Australia i Oceania |
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- Amerykański Komitet Olimpijski
- lista chorążych