Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce 2019
| |||
Organizator | Oceania Athletics Association | ||
---|---|---|---|
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Townsville | ||
Arena | Townsville Sports Reserve | ||
Data otwarcia | 25 czerwca 2019 | ||
Data zamknięcia | 28 czerwca 2019 | ||
Liczba reprezentacji | 19 |
17. Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie Townsville Sports Reserve w Townsville od 25 do 28 czerwca 2019 roku. Townsville po raz trzeci było gospodarzem tych mistrzostw, poprzednio gościło lekkoatletów w 1996 i 2004. W imprezie wystartowali zawodnicy z państw skupionych w Oceania Athletics Association, a także sportowcy z odrębnej reprezentacji Australii Północnej (złożonej z zawodników z Terytorium Północnego i północnej części Queenslandu), których wyniki nie były włączane do klasyfikacji medalowej[1][2].
Zdecydowanie dominowali reprezentanci Australii, którzy zdobyli 34 złote medale na 45 możliwych. Podczas zawodów ustanowiono 35 rekordów mistrzostw.
Rezultaty
WR - rekord świata | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju | AR - rekord kontynentu |
SB - najlepszy wynik w sezonie | WL - najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych | PB - rekord życiowy |
NJR - rekord kraju w kategorii juniorów | NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców |
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Edward Osei-Nketia | 10,34 | Jake Doran | 10,39 | Jack Hale | 10,51 |
Bieg na 200 m | Jeremy Dodson | 21,11 | Banuve Tabakaucoro | 21,15 | Alex Hartmann | 21,17 |
Bieg na 400 m | Steven Solomon | 46,12 | Tyler Gunn | 46,51 | Alexander Beck | 46,61 |
Bieg na 800 m | Josh Ralph | 1:49,34 | Mason Cohen | 1:49,77 | Brad Mathas | 1:50,47 |
Bieg na 1500 m | Matthew Ramsden | 3:44,41 | Rorey Hunter | 3:44,67 | Sam Tanner | 3:46,34 |
Bieg na 5000 m | Oli Chignell | 14:07,17 | Matthew Baxter | 14:08,87 | Andrew Buchanan | 14:19,53 |
Bieg na 10 000 m | Harry Summers | 29:19,99 | Jack Rayner | 29:55,51 | Siune Kagl | 32:47,14 |
Bieg na 110 m przez płotki | Nicholas Hough | 13,77 | Nicholas Andrews | 13,84 | Jacob McCorry | 14,13 |
Bieg na 400 m przez płotki | Ian Dewhurst | 50,79 | Mike Cochrane | 51,54 | Daniel Baul | 52,30 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Ben Buckingham | 8:41,15 | Max Stevens | 8:43,22 | Matthew Clarke | 8:45,14 |
Sztafeta 4 × 100 m | Australia Jake Doran Alex Hartmann Jack Hale Zach Holdsworth | 39,36 | Papua-Nowa Gwinea Linus Kuravi Benjamin Aliel Manoka John Michael Penny | 41,85 | Samoa Paulo Wallwork-Tuala Tapasu Paea Kolone Alefosio Kelvin Masoe | 41,97 |
Sztafeta 4 × 400 m | Australia Alexander Beck Tyler Gunn Ian Halpin Steven Solomon | 3:08,67 | Papua-Nowa Gwinea Emmanuel Wanga Kaminiel Matlaun Daniel Baul Benjamin Aliel | 3:13,32 | Nowa Zelandia Max Attwell Luke Mercieca Samuel Tanner Joshua Ledger | 3:14,33 |
Chód na 10 000 m[a] | Rhydian Cowley | 41:57,57 | Declan Tingay | 42:42,44 | – | – |
Skok wzwyż | Hamish Kerr | 2,30 | Brandon Starc | 2,22 | Joel Baden | 2,14 |
Skok o tyczce | Angus Armstrong | 5,40 | Stephen Clough | 5,30 | Nick Southgate | 5,30 |
Skok w dal | Henry Smith | 7,91 | Jordan Peters | 7,61 | Christopher Mitrevski | 7,50 |
Trójskok | Alwyn Jones | 15,85 | Ayo Ore | 15,73 | Peniel Richard | 15,24 |
Pchnięcie kulą | Jacko Gill | 20,75 | Damien Birkinhead | 19,55 | Ryan Ballantyne | 19,05 |
Rzut dyskiem | Mitchell Cooper | 60,25 | Alexander Parkinson | 58,32 | Marshall Hall | 57,03 |
Rzut młotem | Costa Kousparis | 66,20 | Ned Weatherly | 65,94 | Anthony Nobilo | 64,93 |
Rzut oszczepem | Nash Lowis | 79,10 | Liam O’Brien | 77,32 | Alex Wood | 71,44 |
Dziesięciobój | Ashley Moloney | 8103 pkt | Cedric Dubler | 8031 pkt | Kyle Cranston | 7702 pkt |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Zoe Hobbs | 11,56 | Naa Anang | 11,67 | Georgia Hulls | 11,99 |
Bieg na 200 m | Riley Day | 23,51 | Zoe Hobbs | 23,68 | Nana Owusu-Afriyie | 23,86 |
Bieg na 400 m | Bendere Oboya | 52,76 | Caitlin Jones | 53,65 | Angeline Blackburn | 55,00 |
Bieg na 800 m | Catriona Bisset | 2:02,16 | Angie Petty | 2:03,41 | Morgan Mitchell | 2:05,02 |
Bieg na 1500 m | Georgia Griffith | 4:12,53 | Bernadette Williams | 4:13,52 | Sarah Billings | 4:16,41 |
Bieg na 5000 m | Melissa Duncan | 15:41,44 | Paige Campbell | 15:46,25 | Tara Palm | 16:35,16 |
Bieg na 10 000 m | Sinead Diver | 32:25,86 | Ellie Pashley | 32,29,08 | Emily Brichacek | 33,23,45 |
Bieg na 100 m przez płotki | Brianna Beahan | 13,30 | Celeste Mucci | 13,49 | Michelle Jenneke | 13,81 |
Bieg na 400 m przez płotki | Sara Klein | 56,07 | Sarah Carli | 56,72 | Portia Bing | 57,11 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Paige Campbell | 9:46,48 | Georgia Winkcup | 9:46,51 | Stella Radford | 10:16,50 |
Sztafeta 4 × 100 m | Australia Nana Owusu-Afriyie Kristie Edwards Riley Day Celeste Mucci | 44,47 | Nowa Zelandia Olivia Eaton Brooke Somerfield Georgia Hulls Natasha Eady | 45,19 | Papua-Nowa Gwinea Adrine Monagi Toea Wisil Nancy Malamut Leonie Beu | 47,08 |
Sztafeta 4 × 400 m | Australia Angeline Blackburn Caitlin Jones Ellie Beer Morgan Mitchell | 3:38,86 | Nowa Zelandia Stella Pearless Angie Petty Katherine Camp Krystie Solomon | 3:47,70 | Papua-Nowa Gwinea Leonie Beu Donna Koniel Isilia Apkup Nancy Malamut | 3:53,49 |
Chód na 10 000 m[b] | Jemima Montag | 43:50,84 | Katie Hayward | 45:35,81 | – | – |
Skok wzwyż | Josephine Reeves | 1,86 | Alysha Burnett | 1,86 | Hannah Joye | 1,84 |
Skok o tyczce | Elizaveta Parnov | 4,60 | Olivia McTaggart | 4,25 | Lisa Campbell | 4,10 |
Skok w dal | Rellie Kaputin | 6,50 | Brooke Stratton | 6,49 | Naa Anang | 6,44 |
Trójskok | Rellie Kaputin | 13,04 | Ellen Pettitt | 12,94 | Aliyah Johnson | 12,87 |
Pchnięcie kulą | Maddison-Lee Wesche | 18,04 | Victoria Owers | 16,26 | ʻAta Maama Tuutafaiva | 16,15 |
Rzut dyskiem | Kimberley Mulhall | 55,98 | Taryn Gollshewsky | 55,14 | Siositina Hakeai | 54,96 |
Rzut młotem | Julia Ratcliffe | 71,39 | Alexandra Hulley | 65,81 | Nicole Bradley | 64,49 |
Rzut oszczepem | Kelsey-Lee Barber | 65,61 | Mackenzie Little | 57,74 | Tori Peeters | 51,79 |
Siedmiobój[b] | Kiara Reddingius | 5149 pkt | Christina Ryan | 4756 pkt | – | – |
Mieszane
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Sztafeta 4 × 400 m[c] | Australia Rebecca Bennett Ellie Beer Tom Willems Ian Halpin | 3:23,56 | Guam Maurine De La Paz Paul Dimalanta Genina Criss Christian Ruder | 4:02,36 | – | – |
Tabela medalowa
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Australia | 34 | 30 | 21 | 85 |
02 !2. | Nowa Zelandia | 8 | 11 | 13 | 32 |
03 !3. | Papua-Nowa Gwinea | 2 | 2 | 5 | 9 |
04 !4. | Samoa | 1 | 0 | 1 | 2 |
05 !5. | Guam | 0 | 1 | 0 | 1 |
Fidżi | 0 | 1 | 0 | 1 | |
07 !7. | Tonga | 0 | 0 | 1 | 1 |
Suma | 45 | 45 | 41 | 131 |
Uwagi
Przypisy
- ↑ Oceania Area Championships – 25/06/2019 to 28/06/2019 Townsville Sports Reserve [online], Oceania Athletics Association [dostęp 2022-09-11] (ang.).
- ↑ Şevket F.Ş.F. Erbay Şevket F.Ş.F., 2019 Oceania Champs [online], athleticspodium.com [dostęp 2022-09-11] (ang.).
Bibliografia
- Oceania Area Championships – 25/06/2019 to 28/06/2019 Townsville Sports Reserve [online], Oceania Athletics Association [dostęp 2022-09-11] (ang.).
- Şevket F.Ş.F. Erbay Şevket F.Ş.F., 2019 Oceania Champs [online], athleticspodium.com [dostęp 2022-09-11] (ang.).
- p
- d
- e