Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Kod MKOl | KOR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 Londyn | ||||||
Chorąży | Yoon Kyung-shin | |||||
Liczba zawodników | 248 w 22 dyscyplinach | |||||
|
Koreę Południową na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie reprezentowało 248 zawodników. Zdobyli oni 28 medali: 13 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych, zajmując 5. miejsce w klasyfikacji medalowej.
Był to szesnasty start reprezentacji Korei Południowej na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Reprezentanci
Badminton
- Osobny artykuł: Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Punkty | Przeciwnik Punkty | Przeciwnik Punkty | Miejsce | Przeciwnik Punkty | Przeciwnik Punkty | Przeciwnik Punkty | Przeciwnik Punkty | Miejsce | ||
Lee Hyun-il | gra pojedyncza | Pacheco W (21-12, 21-7) | — | 1. Q | Jørgensen W (21-17, 21-13) | Chen J W (21-15, 21-16) | Lin D P (12-21, 10-21) | Chen L P (12-21, 21-15, 15-21) | 4. | |
Son Wan-ho | Iwanow W (21-15, 21-19) | Hsu JH W (21-14, 21-10) | — | 1. Q | Gade P (9-21, 16-21) | NQ | ||||
Jung Jae-sung Lee Yong-dae | gra podwójna | Bach/ Gunawan W (21-14, 21-19) | Kawamae/ Sato W (21-16, 21–15) | Koo KK/ Tan BH W (21–16, 21–11) | 1. Q | — | Ahsan / Septano W (21-12, 21-16) | Boe/ Mogensen P (21-17, 18-21, 20-22) | Koo KK/ Tan BH W (23–21, 21–10) | |
Ko Sung-hyun Yoo Yeon-seong | Cwalina/ Łogosz W (17-21, 21-7, 21-13) | Isara/ Jongjit P (15-21, 14-21) | Ahsan / Septano P (22-24, 12-21) | 3. | — | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Faza grupowa | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Punkty | Przeciwniczka Punkty | Przeciwniczka Punkty | Miejsce | Przeciwniczka Punkty | Przeciwniczka Punkty | Przeciwniczka Punkty | Przeciwniczka Punkty | Miejsce | ||
Bae Youn-joo | gra pojedyncza | Tae JY W (16-21, 21–15, 21–12) | Allegrini W (21–11, 21–15) | — | 1 Q | Wang Y P (21-15, 14-21, 14-21) | NQ | |||
Song Ji-hyun | Kværnø W (21–8, 21–5) | Yip PY P (18-21, 21-23) | — | 2. | NQ | |||||
Ha Jung-eun Kim Min-jung | gra podwójna | Choo / Veeran W (21–7, 21-19) | Edwards / Viljoen W (21-8, 21-7) | Jauhari / Polii W (18-21, 21–14, 21-12) | 1.[1] | — | NQ | |||
Jung Kyung-eun Kim Ha-na | Bruce / Li W (21–5, 21-11) | Sorokina / Wisłowa W (23-21, 21-18) | Wang X / Yu Y W (21–14, 21-11) | 1.[1] | — | NQ |
Mieszane
Zawodnicy | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Miejsce | Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Miejsce | ||
Ha Jung-eun Lee Yong-dae | gra mieszana | Ahmad / Natsir P (19-21, 12-21) | Laybourn / Juhl P (15-21, 12-21) | Diju / Gutta W (21–15, 21–15) | 3. | NQ |
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Shin Jong-hun | Waga papierowa (do 49 kg) | BYE | Aleksandrow P 14-15 | NQ | ||||
Han Soon-chul | Waga lekka (do 60 kg) | Eliwa W 11-6 | Safaryants W 13+-13 | Gaibnazarow W 16-13 | Petrauskas W 18-13 | Łomaczenko P 9-19 |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Gimnastyka artystyczna
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Son Yeon-jae | wielobój indywidualny | 110.300 | 6. | 111.475 | 5. |
Gimnastyka sportowa
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | Miejsce | ||||||||||||
FX | PH | SR | VT | PB | HB | FX | PH | SR | VT | PB | HB | ||||||
Kim Hee-hoon | Wielobój drużynowy | 12.933 | 12.100 | 14.166 | — | 13.700 | — | NQ | |||||||||
Kim Ji-hoon | 12.900 | 13.100 | — | 15.500 | — | ||||||||||||
Kim Seung-il | — | 12.133 | 12.666 | 14.533 | 14.033 | 13.233 | — | ||||||||||
Kim Soo-myun | 14.766 | 13.433 | 13.833 | 15.666 | 14.700 | 13.933 | 86.331 | 23. | |||||||||
Yang Hak-seon | 14.066 | — | 13.933 | 16.233 | 11.966 | 11.233 | — | ||||||||||
Razem | 41.765 | 38.666 | 41.932 | 47.865 | 42.433 | 42.666 | 265.327 | 12. | |||||||||
Kim Ji-hoon | Drążek | Jak wyżej | — | 15.133 | 15.133 | 8. | |||||||||||
Kim Soo-myun | Wielobój indywidualny | 12.266 | 13.700 | 14.200 | 16.000 | 14.641 | 14.966 | 85.773 | 20. | ||||||||
Yang Hak-seon | Skoki | — | 16.533 | — | 16.533 |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | Miejsce | ||||||||
FX | VT | UB | BB | FX | VT | UB | BB | ||||||
Heo Seon-mi | Wielobój indywidualny | 13.233 | 13.800 | 12.166 | 11.400 | 50.599 | 48. | NQ |
Hokej na trawie
- Osobny artykuł: Hokej na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Reprezentacja Korei Południowej w hokeju na trawie mężczyzn zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając dwa mecze i doznając trzech porażek. W meczu o 7. miejsce uległa reprezentacji Pakistanu.
Faza grupowa
- Grupa B
Poz. | Państwo | M | Mecze | Bramki | Pkt. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | R | P | + | - | +/− | ||||
1 | Holandia | 5 | 5 | 0 | 0 | 18 | 7 | +11 | 15 |
2 | Niemcy | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 11 | +3 | 10 |
3 | Belgia | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 7 | +1 | 7 |
4 | Korea Południowa | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 8 | +1 | 6 |
5 | Nowa Zelandia | 5 | 1 | 2 | 2 | 10 | 14 | −4 | 5 |
6 | Indie | 5 | 0 | 0 | 5 | 6 | 18 | −12 | 0 |
- Wyniki
Data | Godzina | Drużyna | Wynik | Drużyna |
---|---|---|---|---|
30 lipca | 8:30 | Korea Południowa | 2-0 | Nowa Zelandia |
1 sierpnia | 21:15 | Korea Południowa | 0-1 | Niemcy |
3 sierpnia | 21:15 | Belgia | 2-1 | Korea Południowa |
5 sierpnia | 13:15 | Indie | 1-4 | Korea Południowa |
7 sierpnia | 8:30 | Korea Południowa | 2-4 | Holandia |
Faza pucharowa
- Mecz o 7 miejsce
9 sierpnia 2012 11.30 WET | |||
Pakistan | 3:2 | Korea Południowa | |
---|---|---|---|
Muhammad Waqas 30' Abdul Haseem Khan 43' Muhammad Imran 60' (kar.) | Raport | 29', 32' Hyun Hye-sung |
- Skład
1. Lee Myung-ho
3. Jang Jong-hyun
5. Oh Dae-keun
6. Lee Nam-yong
7. Seo Jong-ho
8. Lee Seung-il
9. Yoon Sung-hoon
10. You Hyo-sik
11. Yeo Woon-kon
13. Kang Moon-kweon
14. Hyun Hye-sung
15. Cha Jong-bok
17. Hong Eun-seong
19. Kim Young-jin
23. Kang Moon-kyu
32. Nam Hyun-woo
- Trener
Cho Myung-jun
Kobiety
Reprezentacja Korei Południowej w hokeju na trawie kobiet zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego, wygrywając dwa mecze i doznając trzech porażek. W spotkaniu o 7. miejsce przegrała z reprezentacją Niemiec.
Faza grupowa
- Grupa A
Poz. | Państwo | M | Mecze | Bramki | Pkt. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | R | P | + | - | +/− | ||||
1 | Holandia | 5 | 5 | 0 | 0 | 12 | 5 | +7 | 15 |
2 | Wielka Brytania | 5 | 3 | 0 | 2 | 14 | 7 | +7 | 9 |
3 | Chiny | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 3 | +3 | 7 |
4 | Korea Południowa | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 13 | −4 | 6 |
5 | Japonia | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 9 | −5 | 4 |
6 | Belgia | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 | 10 | −8 | 2 |
- Wyniki
Data | Godzina | Drużyna | Wynik | Drużyna |
---|---|---|---|---|
29 lipca | 13:45 | Chiny | 4-0 | Korea Południowa |
31 lipca | 16:00 | Wielka Brytania | 5-3 | Korea Południowa |
2 sierpnia | 8:30 | Korea Południowa | 1-0 | Japonia |
4 sierpnia | 10:45 | Holandia | 3-2 | Korea Południowa |
6 sierpnia | 16:00 | Korea Południowa | 3-1 | Belgia |
- Mecz o 7 miejsce
8 sierpnia 2012 11.30 WET | |||
Korea Południowa | 1:4 | Niemcy | |
---|---|---|---|
Cheon Seul-ki 7' (kar.) | Raport | 5', 15' Lisa Hahn 54' (kar.) Fanny Rinne 69' Marie Mavers | |
Cheon Seul-ki 47' | ≪ Kartki ≫ | 55' Celine Wilde |
- Skład
1. Moon Young-hui
4. Kim Young-ran
5. Cha Se-na
6. Park Seon-mi
7. Lee Seon-ok
8. Park Mi-hyun
9. Han Hye-lyoung
10. Kim Jong-hee
11. Kim Jong-eun
12. Kim Da-rae
13. Cheun Seul-ki
14. Jeon Yu-mi
17. Kim Ok-ju
21. Park Ki-ju
22. Jang Soo-ji
23. Cheon Eun-bi
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaże | O 3. miejsce | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Choi Gwang-hyeon | −60 kg | BYE | Chammartin W 0001-0000 | Jokinen W 0010-0000 | Galtsyan P 0001-0001 (DEC) | NQ | Kitadai P 0001-0011 | NQ | 7. | |
Cho Jun-ho | −66 kg | BYE | Drebot W 0011-0002 | Farmonow W 0011-0001 | Ebinuma P 0001-0001 (DEC) | NQ | Oates W 0021-0002 | Uriarte W 0001-0000 | NQ | |
Wang Ki-chun | −73 kg | Tatalaszwili W 0001-0000 | Ibragimow W 1001-0000 | Ježek W 0010-0001 | Delpopolo W 0000-0000 (DEC) | Isajew P 0002-0011 | BYE | Legrand P 0001-0101 | NQ | 5. |
Kim Jae-bum | −81 kg | BYE | Imamow W 0010-0001 | Csoknyai W 0010-0002 | Lucenti W 0100-0003 | Nifontow W 0100-0001 | BYE | Bischof W 0020-0001 | ||
Song Dae-nam | −90 kg | — | Romero W 1001-0000 | Məmmədov W 0011-0000 | Nishiyama W 0111-0101 | Camilo W 0112-0012 | BYE | González W 0101-0001 | ||
Hwang Hee-tae | −100 kg | — | Mekić W 0021-0002 | Błoszenko W 1001-0000 | Qasımov W 0021-0002 | Tüwszinbajar P 0001-0010 | BYE | Grol P 0000-0100 | NQ | 5. |
Kim Sung-min | + 100 kg | — | Hoshina W 0100-0000 | Ceraj W 0020-0001 | Makarau W 0011-0002 | Riner P 0003-0100 | BYE | Silva P 0000-0100 | NQ | 5. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | O 3. miejsce | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Chung Jung-yeon | −48 kg | BYE | Van Snick P 0000-1000 | NQ | |||||
Kim Kyung-ok | −52 kg | BYE | Miranda W 1012-0001 | Forciniti P 0001-0001 | NQ | Gneto P 0002-0021 | NQ | ||
Kim Jan-di | −57 kg | Sumiya W 0001-0001 | Quintavalle P 0002-1011 | NQ | |||||
Joung Da-woon | −63 kg | BYE | Yusubowa W 1000-0000 | Ueno W 0020-0002 | Xu L P 0002-0011 | BYE | Émane P 0000-0000 (DEC) | NQ | 5. |
Hwang Ye-sul | −70 kg | Barbieri W 0102-0001 | Robra W 0011-0002 | Sraka W 1000-0001 | Décosse P 0000-0001 | BYE | Bosch P 0011-0011 (DEC) | NQ | 5. |
Jeong Gyeong-mi | −78 kg | Ogata P 0002-0010 | NQ | ||||||
Kim Na-young | + 78 kg | BYE | Issanowa P 0012-0012+ | NQ |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Kolarstwo szosowe
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Miejsce |
---|---|---|---|
Park Sung-baek | Wyścig ze startu wspólnego | DNF |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Czas | Miejsce |
---|---|---|---|
Na Ah-reum | Wyścig ze startu wspólnego | 3:35:56 | 13. |
Kolarstwo torowe
Mężczyźni
Zawodnicy | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Przeciwnicy Wynik | Miejsce | Przeciwnicy Wynik | Miejsce | ||
Choi Seung-woo Jang Sun-jae Park Keon-woo Park Seon-ho | Wyścig drużynowy | 4:07.210 | 10. | NQ |
Zawodnik | Konkurencja | Start lotny | Wyścig punktowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig na dochodzenie | Scratch | Wyścig na 1000 m | Suma punktów | Miejsce | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Punkty | Miejsce | Miejsce | Czas | Miejsce | Miejsce | Czas | Miejsce | ||||
Cho Ho-sung | Omnium | 13.614 | 12. | 20 | 10. | 9. | 4:32.382 | 13. | 8. | 1:04.150 | 8. | 60 | 11. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Runda 1 | Repasaż 1 | Runda 2 | Repasaż 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Szybkość | Miejsce | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Przeciwniczka Czas | Pozycja | ||
Lee Hye-jin | Sprint | 11.405 63.130 | 14. | Panarina P | Sullivan Maeda P | NQ |
Zawodniczki | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Szybkość | Miejsce | Przeciwniczki Wynik | Miejsce | Przeciwniczki Wynik | Miejsce | ||
Lee Eun-ji Lee Hye-jin | Sprint drużynowy | 34.636 51.969 | 9. | NQ |
Zawodniczka | Konkurencja | Runda 1 | Repesaż | Runda 2 | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Pozycja | Pozycja | Pozycja | Pozycja | ||
Lee Hye-jin | Keirin | 5. R | 6. | NQ | 17. |
Zawodniczka | Konkurencja | Start lotny | Wyścig punktowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig na dochodzenie | Scratch | Wyścig na 500 m | Suma punktów | Miejsce | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Punkty | Miejsce | Miejsce | Czas | Miejsce | Miejsce | Czas | Miejsce | ||||
Lee Min-hye | Omnium | 14.793 | 14. | 3 | 14. | 11. | 3:46.871 | 15. | 9. | 36.547 | 11. | 74 | 15. |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Jang Sin-kweon | maraton | 2:28:20 | 73. |
Jeong Jin-hyeok | 2:38:45 | 82. | |
Lee Doo-hang | 2:17:19 | 32. | |
Byun Young-jun | chód na 20 km | 1:23:26 | 31. |
Kim Hyun-sub | 1:21:36 | 17. | |
Park Chil-sung | DNF | ||
Kim Dong-young | chód na 50 km | 3:57:33 | 38. |
Park Chil-sung | 3:45:55 | 13. | |
Yim Jung-hyun | 3:56:34 | 34. |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Miejsce | Rezultat | Miejsce | ||
Jung Sang-jin | rzut oszczepem | 76.39 | 31. | NQ | |
Kim Yoo-suk | skok o tyczce | NM | – | NQ | |
Kim Deok-hyeon | trójskok | 16.22 | 22. | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Jung Hye-lim | 100 m przez płotki | 13.48 | 7. | NQ | |||
Chun Yun-hee | maraton | — | 2:31:58 | 41. | |||
Kim Sung-eun | — | 2:46:38 | 96. | ||||
Lim Kyung-hee | — | 2:39:03 | 76. | ||||
Jeon Yong-eun | chód na 20 km | — | DSQ |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Miejsce | Rezultat | Miejsce | ||
Choi Yun-hee | skok o tyczce | 4.10 | 31. | NQ |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Rozstawienie | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Im Dong-hyun | indywidualnie | 699 | 1. | Guidi W 6-0 | Wang CP W 6-4 | Van der Ven P 1-7 | NQ | |||
Kim Bub-min | 698 | 2. | Elder W 6-4 | Rai W 6-2 | Olaru W 7-1 | Dai X P 5-6 | NQ | |||
Oh Jin-hyek | 690 | 3. | Müller W 7-1 | Álvarez W 6-4 | Dobrowolski W 6-0 | Ruban W 7-1 | Dai X W 6-5 | Furukawa W 7-1 | ||
Im Dong-hyun Kim Bub-min Oh Jin-hyek | drużynowo | 2087 | 1. | — | BYE | Ukraina W 227-220 | Stany Zjednoczone P 219-224 | Meksyk W 224-219 |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Rozstawienie | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Choi Hyun-joo | indywidualnie | 651 | 21. | Tomasi W 6-5 | Grandal W 6-5 | Schuh P 5-6 | NQ | |||
Ki Bo-bae | 671 | 1. | Al-Mashhadani W 6-0 | Muliuk-Timofiejewa W 6-2 | Hayakawa W 6-0 | Pierowa W 6-4 | Lorig W 6-2 | Román W 6-5 | ||
Lee Sung-jin | 671 | 2. | Tuimalealiifano W 6-0 | Esebua W 6-2 | Bishindee W 6-0 | Avitia P 2-6 | NQ | |||
Choi Hyun-joo Ki Bo-bae Lee Sung-jin | drużynowo | 1993 | 1. | — | BYE | Dania W 206-195 | Japonia W 221-206 | Chiny W 210-209 |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodniczka | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Jazda konna | Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | Kary | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | ||||
Hwang Woo-jin | Mężczyźni | 14-21 | =29. | 736 | 2:01.14 | 5. | 1348 | 364 | 34. | 736 | 12:08.88 | 35. | 2088 | 4908 | 34. |
Jung Jin-hwa | 16-19 | =20. | 784 | 2:00.25 | 4. | 1360 | 40 | 9. | 1160 | 10:57.07 | 19. | 2372 | 5676 | 11. | |
Yang Soo-jin | Kobiety | 14-21 | =28. | 736 | 2:17.93 | 15. | 1148 | 80 | 21. | 1120 | 12:40.71 | 24. | 1960 | 4964 | 24. |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Reprezentacja Korei Południowej w piłce nożnej mężczyzn brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając jeden mecz i dwa remisując. Awansowała do ćwierćfinału, w którym pokonała reprezentację Wielkiej Brytanii. W półfinale uległa reprezentacji Brazylii, by w meczu o trzecie miejsce pokonać Japonię, zdobywając brązowe medale olimpijskie.
Tabela grupy
Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Meksyk | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | +3 | 7 |
Korea Południowa | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 5 |
Gabon | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 3 | −2 | 2 |
Szwajcaria | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | −2 | 1 |
Wyniki spotkań
- Faza grupowa
26 lipca 2012 14:30 | Meksyk | 0:0 (0:0) Raport | Korea Południowa | St James’ Park, Newcastle Widzów: 15,748 Sędzia: Slim Jedidi |
29 lipca 2012 17:15 | Korea Południowa | 2:1 (0:0) Raport | Szwajcaria | Ricoh Arena, Coventry Widzów: 30,114 Sędzia: Raúl Orosco |
1 sierpnia 2012 17:00 | Korea Południowa | 0:0 (0:0) Raport | Gabon | Stadion Wembley, Londyn Widzów: 76,927 Sędzia: Pavel Královec |
- Ćwierćfinał
4 sierpnia 2012 20.00 | Wielka Brytania | 1:1 dogr. k. 4:5 (1:1, 1:1) Raport | Korea Południowa | Millennium Stadium, Cardiff Sędzia: Wilmar Roldán |
Rzuty karne | ||||
Aaron Ramsey Tom Cleverley Craig Dawson Ryan Giggs Daniel Sturridge | Koo Ja-cheol Baek Sung-dong Hwang Seok-ho Park Joo-ho Ki Sung-yong |
- Półfinał
7 sierpnia 2012 19.45 CET | Korea Południowa | 0:3 (0:1) Raport | Brazylia 31' Romulo 57', 64' Leandro Damiao | Old Trafford, Manchester Sędzia: Pavel Kralovec |
- Mecz o 3. miejsce
10 sierpnia 2012 19.45 CET | Korea Południowa | 2:0 (1:0) Raport | Japonia | Millennium Stadium, Cardiff Sędzia: Ravshan Irmatov |
Skład
Nr | Imię i nazwisko | Data urodzenia (wiek) | Klub | Pozycja |
---|---|---|---|---|
1 | Jung Sung-ryong | 4.07.1985 (26) | Suwon Samsung Bluewings | B |
2 | Oh Jae-suk | 4.01.1990 (22) | Gangwon FC | O |
3 | Yun Suk-young | 13.02.1990 (22) | Jeonnam Dragons | O |
4 | Kim Young-gwon | 27.02.1990 (22) | Guangzhou Evergrande | O |
5 | Kim Kee-hee | 13.07.1989 (23) | Daegu FC | O |
6 | Ki Sung-yong | 24.04.1989 (23) | Celtic Glasgow | P |
7 | Kim Bo-kyung | 6.10.1989 (22) | Cerezo Osaka | P |
8 | Baek Sung-dong | 13.08.1991 (20) | Júbilo Iwata | P |
9 | Ji Dong-won | 28.05.1991 (21) | Sunderland A.F.C. | P |
10 | Park Chu-young | 10.07.1985 (27) | Arsenal F.C. | N |
11 | Nam Tae-hee | 3.07.1991 (21) | Lekhwiya SC | P |
12 | Hwang Seok-ho | 27.06.1989 (23) | Sanfrecce Hiroszima | O |
13 | Koo Ja-cheol (c) | 27.02.1989 (23) | FC Augsburg | P |
14 | Kim Chang-soo | 12.09.1985 (26) | Busan IPark | O |
15 | Park Jong-woo | 10.03.1989 (23) | Busan IPark | P |
16 | Jung Woo-young | 14.12.1989 (22) | Kyoto Sanga F.C. | P |
17 | Kim Hyun-sung | 27.09.1989 (22) | FC Seoul | N |
18 | Lee Beom-young | 2.04.1989 (23) | Busan IPark | B |
Trener: Hong Myung-bo
Piłka ręczna
- Osobny artykuł: Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Reprezentacja Korei Południowej w piłce ręcznej mężczyzn brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, przegrywając wszystkie pięć spotkań i nie awansując do dalszej fazy turnieju.
Tabela
Zespół | M | Z | R | P | G + | G – | +/− | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Chorwacja | 5 | 5 | 0 | 0 | 150 | 109 | +41 | 10 |
Dania | 5 | 4 | 0 | 1 | 124 | 129 | −5 | 8 |
Hiszpania | 5 | 3 | 0 | 2 | 140 | 126 | +14 | 6 |
Węgry | 5 | 2 | 0 | 3 | 114 | 128 | −14 | 4 |
Serbia | 5 | 1 | 0 | 4 | 120 | 131 | −11 | 2 |
Korea Południowa | 5 | 0 | 0 | 5 | 115 | 140 | −25 | 0 |
Wyniki
29 lipca 2012 12:15 | 31:21 | Copper Box, Londyn Sędziowie: MARINA Carlos Maria, MINORE Dario Leonel | |||
Ivan Čupić 8 4× 1× | ((14:8)) raport | Jeong Yik-yeong 5 6× 2× |
31 lipca 2012 12:15 | 19:22 | Copper Box, Londyn Sędziowie: Nachevski, Nikolov Widzów: 4 262[2] | |||
Jeong Yik-yeong, Jeong Han 4 3× 4× | ((9:7)) raport | Máté Lékai 5 4× 4× |
2 sierpnia 2012 10:30 | 33:29 | Copper Box, Londyn Sędziowie: LAZAAR Nordine, REVERET Laurent | |||
Cristian Ugalde 6 4× 3× | ((16:24)) raport | Lee Jae-woo 8 9× 3× |
4 sierpnia 2012 12:15 | 22:28 | Copper Box, Londyn Sędziowie: BONAVENTURA Charlotte, BONAVENTURA Julie | |||
Jeong Han 6 2× 3× | ((10:12)) raport | Ivan Nikčević, Alem Toskić 5 6× 3× 1× |
6 sierpnia 2012 15:30 | 26:24 | Copper Box, Londyn Sędziowie: AL-NUAIMI Mohamed, OMAR Omar Almarzooqi | |||
Anders Eggert, Michael V. Knudsen 6 2× 4× | ((13:14)) raport | Lee Jae-woo, Eom Hyo-won 6 1× 2× |
Skład
Nr | Imię i nazwisko | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Waga (kg) | Klub | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chang-woo, LeeLee Chang-woo | 1983-05-12 12 maja 1983(dts) (29) | 187 | 87 | Chungnam Sports Council | Bramkarz |
2 | Yik-yeong, JeongJeong Yik-yeong | 1985-02-28 28 lutego 1985(dts) (27) | 188 | 80 | Doosan Seul | Rozgrywający |
5 | Kyung-suk, ParkPark Kyung-suk | 1981-04-25 25 kwietnia 1981(dts) (31) | 185 | 105 | Chungnam Sports Council | Obrotowy |
7 | Su-young, JungJung Su-young | 1985-10-17 17 października 1985(dts) (26) | 184 | 78 | HC Korosa | Skrzydłowy |
8 | Jung-geu, ParkPark Jung-geu | 1983-11-02 2 listopada 1983(dts) (28) | 190 | 105 | Obrotowy | |
11 | Duk-jun, LimLim Duk-jun | 1990-08-30 30 sierpnia 1990(dts) (21) | 186 | 78 | Chungnam Sports Council | Skrzydłowy |
12 | Chan-young, ParkPark Chan-young | 1983-01-26 26 stycznia 1983(dts) (29) | 190 | 85 | Chungnam Sports Council | Bramkarz |
13 | Jae-woon, LeeLee Jae-woon | 1979-09-28 28 września 1979(dts) (32) | 181 | 88 | Chungnam Sports Council | Rozgrywający |
17 | Dong-geun, YuYu Dong-geun | 1973-07-03 3 lipca 1973(dts) (39) | 185 | 71 | Inczon Sports Council | Skrzydłowy |
19 | Han, JeongJeong Han | 1988-05-17 17 maja 1988(dts) (24) | 185 | 77 | Inczon Sports Council | Skrzydłowy |
20 | Won-chul, PaekPaek Won-chul | 1977-01-10 10 stycznia 1977(dts) (35) | 180 | 83 | HC Korosa | Rozgrywający |
22 | Kyung-soo, LoLo Kyung-soo | 1985-02-05 5 lutego 1985(dts) (27) | 182 | 78 | Chungnam Sports Council | Rozgrywający |
33 | Hyo-won, EomEom Hyo-won | 1986-12-12 12 grudnia 1986(dts) (25) | 191 | 95 | Korea Armed Forces Athletic Corps | Rozgrywający |
77 (K) | Kyung-shin, YoonYoon Kyung-shin | 1973-07-07 7 lipca 1973(dts) (39) | 203 | 110 | Rozgrywający | |
88 | Jin-ho, JungJung Jin-ho | 1986-03-10 10 marca 1986(dts) (26) | 193 | 100 | HC Korosa | Obrotowy |
Trener: Cho Young-shin
Kobiety
Reprezentacja Korei Południowej w piłce ręcznej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając trzy mecze, jeden remisując i ponosząc jedną porażkę. Awansowała z drugiego miejsca do ćwierćfinału, gdzie wygrała z reprezentacją Rosji. W półfinale uległa Norwegii, a w meczu o brązowy medal Hiszpanii, zajmując ostatecznie 4. miejsce w turnieju.
Tabela
Zespół | M | Z | R | P | G + | G – | +/− | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Francja | 5 | 4 | 1 | 0 | 125 | 103 | +22 | 9 |
Korea Południowa | 5 | 3 | 1 | 1 | 136 | 130 | +6 | 7 |
Hiszpania | 5 | 3 | 1 | 1 | 119 | 114 | +5 | 7 |
Norwegia | 5 | 2 | 1 | 2 | 118 | 120 | −2 | 5 |
Dania | 5 | 1 | 0 | 4 | 113 | 121 | −8 | 2 |
Szwecja | 5 | 0 | 0 | 5 | 108 | 131 | −23 | 0 |
Wyniki
- Faza grupowa
28 lipca 2012 12:15 | 27:31 | Copper Box, Londyn | |||
Carmen Martín 7 2× 3× | ((12:16)) raport | Ryu Eun-hee 9 3× 3× |
30 lipca 2012 12:15 | 25:24 | Copper Box, Londyn | |||
Jo Hyo-bi 5 1× 3× | ((11:10)) raport | Pernille Holst Larsen 7 2× 3× |
1 sierpnia 2012 10:30 | 27:27 | Copper Box, Londyn | |||
Linn Jørum Sulland 11 3× | ((13:15)) raport | trzy zawodniczki 6 3× 2× |
3 sierpnia 2012 12:15 | 21:24 | Copper Box, Londyn | |||
Sim Hae-in 6 3× 2× | ((12:10)) raport | Alexandra Lacrabère 4 2× 4× |
5 sierpnia 2012 10:30 | 28:32 | Copper Box, Londyn | |||
Kristina Flognman 8 4× 4× | ((13:16)) raport | Ryu Eun-hee 10 5× 3× |
- Ćwierćfinał
7 sierpnia 2012 13:30 | 24:23 | Copper Box, Londyn Sędziowie: Oscar Raluy López, Ángel Sabroso | |||
Gwon Han-na 6 5× 3× | ((14:11)) raport | Ludmiła Postnowa, Olga Lewina 5 2× 4× |
- Półfinał
9 sierpnia 2012 17:00 | 31:25 | Copper Box, Londyn Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević | |||
Heidi Løke 8 2× 3× | ((18:15)) raport | Gwon Han-na 7 2× 3× |
- Mecz o 3. miejsce
11 sierpnia 2012 17:00 | 29:31 (dogr.) | Copper Box, Londyn Sędziowie: Per Olesen, Lars Ejby Pedersen | |||
Gwon Han-na 7 2× 1× | ((13:13)) raport | Nely Carla Alberto, Begoña Fernández 5 4× 2× |
Skład
Nr | Imię i nazwisko | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Waga (kg) | Klub | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hui, JuJu Hui | 1989-11-04 4 listopada 1989(dts) (22) | 179 | 73 | Daegu Handball | Bramkarka |
2 | Sun-hee, WooWoo Sun-hee | 1978-07-01T00:00:00.001 1 lipca 1978(dts) (34) | 170 | 57 | Samcheok Handball | Skrzydłowa |
3 | On-a, KimKim On-a | 1988-09-06 6 września 1988(dts) (23) | 169 | 62 | Inczon Handball | Rozgrywająca |
5 | Yu-ra, JungJung Yu-ra | 1992-02-06 6 lutego 1992(dts) (20) | 170 | 61 | Daegu Handball | Skrzydłowa |
7 | Han-na, GwonGwon Han-na | 1989-11-22 22 listopada 1989(dts) (22) | 172 | 70 | Seul Handball | Rozgrywająca |
9 | Cha-youn, KimKim Cha-youn | 1981-02-10 10 lutego 1981(dts) (31) | 174 | 70 | Omron Handball | Obrotowa |
10 | Mi-gyeong, LeeLee Mi-gyeong | 1991-10-02 2 października 1991(dts) (20) | 165 | 66 | Seul Handball | Rozgrywająca |
11 | Eun-hee, RyuRyu Eun-hee | 1990-02-24 24 lutego 1990(dts) (22) | 180 | 74 | Inczon Handball | Rozgrywająca |
12 | Kyeong-ha, MoonMoon Kyeong-ha | 1980-05-29 29 maja 1980(dts) (32) | 174 | 64 | Gyeongnam Handball | Bramkarka |
13 (K) | Cheong-shim, KimKim Cheong-shim | 1976-02-08 8 lutego 1976(dts) (36) | 178 | 67 | SK Lubricant | Obrotowa |
17 | Hae-in, SimSim Hae-in | 1987-10-31 31 października 1987(dts) (24) | 176 | 68 | Samcheok Handball | Rozgrywająca |
19 | Im-jeong, ChoiChoi Im-jeong | 1981-02-14 14 lutego 1981(dts) (31) | 182 | 72 | Daegu Handball | Rozgrywająca |
20 | Ji-hael, JungJung Ji-hael | 1985-03-06 6 marca 1985(dts) (27) | 166 | 61 | Samcheok Handball | Bramkarka |
21 | Hyo-bi, JoJo Hyo-bi | 1991-07-15 15 lipca 1991(dts) (21) | 165 | 60 | Inczon Handball | Skrzydłowa |
33 | Eun-bi, LeeLee Eun-bi | 1990-10-23 23 października 1990(dts) (21) | 163 | 56 | Busan Handball | Skrzydłowa |
Trener: Kang Jae-won
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Chang Gyu-cheol | 100 m motylkowym | 52.69 | 25. | NQ | |||
Choi Kyu-woong | 200 m klasycznym | 2:13.57 | 25. | NQ | |||
Jung Won-yong | 200 m zmiennym | 2:03.33 | 32. | NQ | |||
400 m zmiennym | 4:23.12 | 28. | — | NQ | |||
Park Hyung-joo | 200 m grzbietowym | 2:01.50 | 31. | NQ | |||
Park Seon-kwan | 100 m grzbietowym | 55.51 | 36. | NQ | |||
Park Tae-hwan | 200 m dowolnym | 1:46.79 | 5. | 1:46.02 | 3. | 1:44.93 | |
400 m dowolnym | 3:46.68 | 4. | — | 3:42.06 | |||
1500 m dowolnym | 14:56.89 | 6. | — | 14:50.61 | 4. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Back Su-yeon | 200 m klasycznym | 2:25.76 | 7. | 2:24.67 | 9. | NQ | |
Baek Il-joo | 200 m dowolnym | 2:04.32 | 33. | NQ | |||
Choi Hye-ra | 200 m motylkowym | 2:08.45 | 10. | 2:08.32 | 14. | NQ | |
200 m zmiennym | 2:14.91 | 23. | NQ | ||||
Ham Chan-mi | 200 m grzbietowym | 2:15.30 | 31. | NQ | |||
Han Na-kyeong | 800 m dowolnym | 8:57.26 | 32. | — | NQ | ||
Jeong Da-rae | 200 m klasycznym | 2:26.83 | 14. | 2:28.74 | 16. | NQ | |
Kim Ga-eul | 400 m dowolnym | 4:43.46 | 34. | — | NQ | ||
Kim Hye-jin | 100 m klasycznym | 1:09.79 | 33. | NQ | |||
Kim Seo-yeong | 400 m zmiennym | 4:43.99 | 17. | — | NQ |
Pływanie synchroniczne
- Osobny artykuł: Pływanie synchroniczne na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodniczki | Konkurencja | Układ techniczny | Układ dowolny (eliminacje) | Układ dowolny (finał) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Razem (techniczny + wolny) | Miejsce | Punkty | Razem (techniczny + wolny) | Miejsce | ||
Park Hyun-ha Park Hyun-sun | Duet | 86.700 | 13. | 87.460 | 174.160 | 12. | 87.250 | 173.950 | 12. |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Ji Hun-min | do 62 kg | 130 | 7. | – | DNF | 130 | NC |
Won Jeong-sik | do 69 kg | 144 | 9. | 178 | 6. | 322 | 7. |
Sa Jae-hyouk | do 77 kg | 158 | 3. | – | DNF | 158 | NC |
Kim Min-jae | do 94 kg | 185 | 1. | 210 | 8. | 395 | 8. |
Kim Hwa-seung | do 105 kg | – | DNF | – | – | – | NC |
Jeon Sang-guen | ponad 105 kg | 190 | 10. | 246 | 2. | 436 | 4. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Yang Eun-hye | do 58 kg | 87 | 17. | 113 | 14. | 200 | 14. |
Mun Yu-ra | do 69 kg | – | DNF | – | – | – | NC |
Lim Ji-hye | do 75 kg | 97 | 9. | 126 | 10. | 223 | 10. |
Jang Mi-ran | ponad 75 kg | 125 | 5. | 164 | 4. | 289 | 4. |
Siatkówka
- Osobny artykuł: Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Siatkówka halowa
Turniej kobiet
Reprezentacja Korei Południowej w siatkówce halowej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając dwa spotkania i przegrywając trzy. Awansowała do ćwierćfinału, w którym pokonała Włochy. W półfinale przegrała z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, a w meczu o brązowy medal z Japonią, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w turnieju.
- Tabela grupy
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W (3:2) | P (2:3) | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1. | Stany Zjednoczone | 15 | 5 | 5 (0) | 0 (0) | 15 | 2 | 7,500 | 426 | 345 | 1,235 |
2. | Chiny | 9 | 5 | 3 (1) | 2 (1) | 11 | 10 | 1,100 | 475 | 461 | 1,030 |
3. | Korea Południowa | 8 | 5 | 2 (0) | 3 (2) | 11 | 10 | 1,100 | 449 | 451 | 0,996 |
4. | Brazylia | 7 | 5 | 3 (2) | 2 (0) | 10 | 10 | 1,000 | 447 | 420 | 1,064 |
5. | Turcja | 6 | 5 | 2 (1) | 3 (1) | 9 | 11 | 0,818 | 434 | 443 | 0,980 |
6. | Serbia | 0 | 5 | 0 (0) | 5 (0) | 2 | 15 | 0,133 | 296 | 407 | 0,727 |
Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt Wyniki spotkań
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Faza grupowa | |||||||||||
28.07 | 21:00 | Stany Zjednoczone | 3:1 | Korea Południowa | 25:19 | 25:17 | 20:25 | 25:21 | --:-- | 14.000 | [1] |
30.07 | 12:30 | Serbia | 1:3 | Korea Południowa | 12:25 | 16:25 | 25:16 | 21:25 | --:-- | 7.500 | [2] |
01.08 | 23:00 | Brazylia | 0:3 | Korea Południowa | 23:25 | 21:25 | 21:25 | --:-- | --:-- | 11.000 | raport |
03.08 | 15:45 | Turcja | 3:2 | Korea Południowa | 25:16 | 21:25 | 25:18 | 19:25 | 15:12 | 13.500 | [3] |
05.08 | 12:30 | Chiny | 3:2 | Korea Południowa | 28:26 | 22:25 | 25:19 | 22:25 | 15:10 | 12.000 | raport |
Ćwierćfinał | |||||||||||
07.08 | 22:00 | Włochy | 1:3 | Korea Południowa | 25:18 | 21:25 | 20:25 | 18:25 | --:-- | 13.000 | [4] |
Półfinał | |||||||||||
09.08 | 16:00 | Korea Południowa | 0:3 | Stany Zjednoczone | 20:25 | 22:25 | 22:25 | --:-- | --:-- | 14.000 | [5] |
Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
11.08 | 12:30 | Japonia | 3:0 | Korea Południowa | 25:22 | 26:24 | 25:21 | --:-- | --:-- | 13.500 | [6] |
- Skład
Trener: Kim Hyung-sil
Nr | Imię i nazwisko | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|
3 | Ha Joon-eem | 26.12.1989 (22) | 189 | Korea Highway Corp. | Ś |
4 | Kim Sa-nee | 21.06.1981 (31) | 180 | Heungkuk Life Insurance Co. | R |
5 | Kim Hae-ran | 16.03.1984 (28) | 168 | Korea Highway Corp. | L |
7 | Lim Hyo-sook | 26.04.1982 (30) | 177 | Korea Highway Corp. | P |
10 | Kim Yeon-koung | 26.02.1988 (24) | 192 | Fenerbahçe SK | P |
11 | Han Yoo-mi | 05.02.1982 (30) | 180 | Korea Ginseng Corp. | P |
12 | Han Song-yi | 05.09.1984 (30) | 186 | GS Caltex Seoul KIXX | A |
13 | Jung Dae-young | 12.08.1981 (30) | 183 | GS Caltex Seoul KIXX | Ś |
14 | Hwang Youn-joo | 13.08.1986 (25) | 177 | Hyundai Suwon | A |
17 | Yang Hyo-jin | 14.12.1989 (22) | 190 | Hyundai Suwon | Ś |
19 | Kim Hee-jin | 29.04.1991 (21) | 185 | Hwaseong IBK Altos | A |
20 | Lee Sook-ja (K) | 17.06.1980 (32) | 185 | GS Caltex Seoul KIXX | R |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Preeliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Park Ji-ho | wieża 10 m indywidualnie | 370.50 | 26. | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Preeliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Kim Su-ji | wieża 10 m indywidualnie | 215.75 | 26. | NQ |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Cho Young-seong | skeet | 109 | 35. | NQ | |
Choi Young-rae | pistolet pneumatyczny 10 m | 569 | 35. | NQ | |
pistolet dowolny 50 m | 569 | 1. | 661.5 | ||
Han Jin-seop | karabin pneumatyczny 10 m | 590 | 32. | NQ | |
karabin małokalibrowy leżąc 50 m | 595 | 5. | 698.2 | 6. | |
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m | 1168 | 9. | NQ | ||
Jin Jong-oh | pistolet pneumatyczny 10 m | 588 | 1. | 688.2 | |
pistolet dowolny 50 m | 562 | 5. | 662.0 | ||
Kim Dae-yoong | pistolet szybkostrzelny 25 m | 579 | 10. | NQ | |
Kim Hak-man | karabin małokalibrowy leżąc 50 m | 594 | 15. | NQ | |
Kim Jong-hyun | karabin pneumatyczny 10 m | 593 | 17. | NQ | |
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m | 1171 | 5. | 1272.5 |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Jung Mi-ra | karabin pneumatyczny 10 m | 387 | 51. | NQ | |
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m | 581 | 17 | NQ | ||
Kang Gee-eun | trap | 62 | 19. | NQ | |
Kim Byung-hee | pistolet pneumatyczny 10 m | 381 | 17. | NQ | |
Kim Jang-mi | pistolet pneumatyczny 10 m | 382 | 13. | NQ | |
pistolet sportowy 25 m | 591 | 1. | 792.4 | ||
Kim Kyeong-ae | pistolet sportowy 25 m | 582 | 11. | NQ | |
Na Yoon-kyung | karabin pneumatyczny 10 m | 394 | 21. | NQ | |
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m | 583 | 10. | NQ |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Jung Jin-sun | szpada indywidualnie | — | Suchow W 15-11 | Alimżanow W 15-8 | Fiedler W 15-11 | Piasecki P 13-15 | Kelsey W 12-11 | |
Park Kyoung-doo | — | Kudajew P 9-15 | NQ | |||||
Choi Byung-chul | floret indywidualnie | BYE | Zhu J W 15–13 | Le Pechoux W 15–13 | Ma J W 15–13 | Abu al-Kasim P 12-15 | Baldini W 15–14 | |
Gu Bon-gil | szabla indywidualnie | BYE | Zalomir W 15-12 | Hartung P 14-15 | NQ | |||
Kim Jung-hwan | BYE | Zhong M P 14–15 | NQ | |||||
Won Woo-young | BYE | Wang J W 15–6 | Kowalow P 11–15 | NQ | ||||
Gu Bon-gil Kim Jung-hwan Won Woo-young Oh Eun-seok | szabla drużynowo | — | Niemcy W 45-38 | Włochy W 45-37 | Rumunia W 45-26 |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Choi In-jeong | szpada indywidualnie | BYE | Szász W 15-12 | Besbes P 11-12 | NQ | |||
Jung Hyo-jung | BYE | Siwkowa P 12-15 | NQ | |||||
Shin A-lam | BYE | Schalm W 15-12 | Sozanska W 14-9 | Măroiu W 15-14 | Heidemann P 5-6 | Sun Y P 11-15 | 4. | |
Choi In-jeong Jung Hyo-jung Shin A-lam Choi Eun-sook | szpada drużynowo | — | Rumunia W 45-38 | Stany Zjednoczone W 45-36 | Chiny W 25-39 | |||
Jeon Hee-sook | floret indywidualnie | BYE | Sugawara P 13-15 | NQ | ||||
Jung Gil-ok | BYE | Szanajewa W 15-14 | Kiefer P 13-15 | |||||
Nam Hyun-hee | BYE | Lelejko W 15-9 | Mohamed W 8-7 | Ikehata W 15-6 | Di Francisca P 10-11 | Vezzali P 12-13 | 4. | |
Jeon Hee-sook Jung Gil-ok Nam Hyun-hee Oh Ha-na | floret drużynowo | — | Stany Zjednoczone W 45-31 | Rosja P 32-44 | Francja W 45-32 | |||
Kim Ji-yeon | szabla indywidualnie | — | González W 15-3 | Marzocca W 15-7 | Vougiouka W 15-12 | Zagunis W 15-13 | Wielika W 15-9 | |
Lee Ra-jin | BYE | Benítez P 9-15 | NQ |
Taekwondo
- Osobny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnicy | Konkurencja | 1/16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Pozycja | ||
Lee Dae-hoon | 58 kg (m) | Karaket W 8-7 | Bayoumi W 11-10 | Dienisienko W 7-6 | BYE | González P 8-17 | ||
Cha Dong-min | +80 kg (m) | Trajkovic W 9-4 | Tanrıkulu P 1-4 | NQ | ||||
Hwang Kyung-seon | 67 kg (k) | Gbagbi W 4-1 | Fromm W 8-4 | Anić W 7-0 | BYE | Tatar W 12-5 | ||
Lee In-jong | +67 kg (k) | Falavigna W 13-9 | Graffe P 4-7 | NQ | Mamatowa W 8-1 | Barysznikowa P 6-7 | NQ | 5. |
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Joo Se-hyuk | singel | BYE | Kim HB P (2-4) | NQ | ||||||
Oh Sang-eun | BYE | Freitas W (4–0) | Kishikawa P (1-4) | NQ | ||||||
Joo Se-hyuk Oh Sang-eun Ryu Seung-min | turniej drużynowy | — | Korea Północna W (3–1) | Portugalia W (3–2) | Hongkong W (3–0) | Chiny P (0-3) |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Kim Kyung-ah | singel | BYE | Liu J W (4–1) | Shen Y W (4–1) | Feng Tw P (2-4) | NQ | ||||
Park Mi-young | BYE | Póta W (4–1) | Li X P (1-4) | NQ | ||||||
Kim Kyung-ah Park Mi-young Dang Ye-seo | turniej drużynowy | — | Brazylia W (3–0) | Hongkong W (3–0) | Chiny P (0-3) | Singapur P (0-3) | 4. |
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnicy | Konkurencja | Pływanie (1,5 km) | Zmiana 1 | Jazda na rowerze (40 km) | Zmiana 2 | Bieg (10 km) | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Heo Min-ho | Mężczyźni | 18:02 | 0:38 | 59:46 | 0:28 | 35:36 | 1:54:30 | 54. |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaże | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Kim Dong-yong | jedynka | 7:05.24 | 4. (R) | 7:03.91 | 2. (Q) | 7:16.12 | 5. (P CD) | 7:48.09 | 4. (F D) | 7:27.94 | 21. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Repasaże | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Kim Ye-ji | jedynka | 8:04.68 | 6. (R) | 7:50.64 | 1. (Q) | 8:00.26 | 4. (P CD) | 7:59.78 | 4. (F D) | 8:32.57 | 19. |
Kim Myeong-sin Kim Sol-ji | dwójka podwójna wagi lekkiej | 7:31.98 | 4. (R) | 7:27.95 | 4. (F C) | — | BYE | 7:44.03 | 14. |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Mężczyźni – styl wolny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Kim Jin-cheol | −55 kg | BYE | Yumoto P 1-3 | NQ | 11. | ||||
Lee Seung-chul | −60 kg | BYE | Scott P 0-3 | NQ | 18. |
Mężczyźni – styl klasyczny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Choi Gyu-jin | −55 kg | BYE | Yun WC W 3-0 | Balart W 3-1 | Bayramov P 1-3 | BYE | Siemionow P 0-3 | 5. | |
Jeong Ji-hyeon | −60 kg | BYE | Meoque W 3-0 | Əliyev P 0-3 | NQ | 8. | |||
Kim Hyeon-woo | −66 kg | Varderesyan W 3-0 | Mulens W 3-0 | Venckaitis W 3-0 | Guénot W 3-1 | BYE | Lőrincz W 3-0 | ||
Kim Jin-hyeok | −74 kg | Datunaszwili P 0-3 | NQ | 19. | |||||
Lee Se-yeol | −84 kg | Hrustanović P 0-3 | NQ | 18. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Miejsce | ||
Kim Hyeong-ju | −48 kg | BYE | Merłeni P 1-3 | NQ | 13. | ||||
Eom Ji-eun | −55 kg | al-Amiri P 0-5 | NQ | 14. |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Lee Tae-hoon | RS:X | 8 | 6 | 21 | 17 | 25 | 9 | 21 | 13 | 19 | – | 139 | 15. | |
Ha Jee-min | Laser | 8 | 9 | 15 | 14 | 36 | 50 | 28 | 12 | 17 | – | 188 | 24. | |
Cho Sung-min Park Gun-woo | 470 | 23 | 14 | 15 | 24 | 20 | 20 | 8 | 24 | 21 | – | 169 | 22. |
Przypisy
Bibliografia
- Country: Republic of Korea. london2012.com. [dostęp 2012-04-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-28)]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |