Judo na Igrzyskach Panamerykańskich 2023
Zawody Judo na Igrzyskach Panamerykańskich 2023, odbywały się w dniach 28-31 października w Santiago[1][2]. W tabeli medalowej tryumfowali zapaśnicy z Brazylii.
Klasyfikacja medalowa
Gospodarz zawodów został zaznaczony kolorem.
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Brazylia | 7 | 3 | 6 | 16 |
2 | Kuba | 6 | 0 | 1 | 7 |
3 | Kanada | 1 | 2 | 2 | 5 |
4 | Wenezuela | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | Chile | 0 | 3 | 0 | 3 |
6 | Kolumbia | 0 | 2 | 3 | 5 |
. | Meksyk | 0 | 2 | 3 | 5 |
8 | Portoryko | 0 | 2 | 0 | 0 |
9 | Argentyna | 0 | 1 | 0 | 1 |
10 | Dominikana | 0 | 0 | 6 | 6 |
11 | Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 3 | 3 |
12 | Ekwador | 0 | 0 | 2 | 2 |
. | Panama | 0 | 0 | 2 | 2 |
14 | Peru | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 15 | 15 | 30 | 60 |
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
−60 kg | Michel Augusto | Johan Rojas | Arath Juárez Juan Pablo Ayala |
−66 kg | Willis García | Julien Frascadore | Orlando Polanco Willian Lima |
−73 kg | Gabriel Falcão Lira | Daniel Cargnin | Antoine Bouchard Gilberto Cardoso |
−81 kg | Guilherme Schimidt | Jorge Pérez | David Popovici Medickson del Orbe |
−90 kg | Iván Silva | Rafael Macedo | Alexander Knauf Robert Florentino |
−100 kg | Shady El Nahas | Thomas Briceño | Francisco Balanta Kayo Santos |
ponad 100 kg | Andy Granda | Francisco Solís | Rafael Silva José Nova |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
−48 kg | Alexia Nascimento | Edna Carrillo | Maria Celia Laborde Amanda Lima |
−52 kg | Larissa Pimenta | Paulina Martínez | Angelica Delgado Lilian Cordones |
−57 kg | Rafaela Silva | Brisa Gómez | Kristine Jiménez María Villalba |
−63 kg | Maylín del Toro | Isabelle Harris | Prisca Awiti Ketleyn Quadros |
−70 kg | Idelannis Gómez | María Pérez | Elvismar Rodríguez Celinda Corozo |
−78 kg | Samanta Soares | Sairy Colón | Camila Figueroa Eiraima Silvestre |
ponad 78 kg | Idalys Ortíz | Brigitte Carabali | Moira Morillo Beatriz Souza |
Drużynowo mikst | Kuba Lianet Cardona Idelannis Gómez Liester Cardona Omar Cruz Magdiel Estrada Andy Granda Maikel McKenzie Orlando Polanco Iván Silva Maylín del Toro Idalys Ortíz | Brazylia Gabriel Falcão Lira Luana Carvalho Rafael Macedo Rafael Silva Rafaela Silva Samanta Soares Daniel Cargnin Leonardo Gonçalves Willian Lima Larissa Pimenta Alexia Castilhos Beatriz Souza Guilherme Schimidt | Kolumbia Brigitte Carabalí Francisco Balanta María Villalba Luisa Bonilla Daniel Paz Andrés Sandoval Dominikana Ariela Sánchez Eiraima Silvestre Estefanía Soriano Moira Morillo Medickson del Orbe Ana Rosa García Robert Florentino José Nova Elmert Ramírez Antonio Tornal |
Przypisy
Bibliografia
- Wyniki na stronie Ijf.org
- Wyniki na stronie Santiago2023.org
- Medaliści
- p
- d
- e
- Igrzyska olimpijskie
- Mistrzostwa świata
- Mistrzostwa świata juniorów
- Mistrzostwa Europy
- Mistrzostwa Azji
- Mistrzostwa Afryki
- Mistrzostwa panamerykańskie
- Mistrzostwa Oceanii
- Mistrzostwa Ameryki Południowej
- Mistrzostwa Polski
- Akademickie mistrzostwa świata
- Wojskowe mistrzostwa świata
- Mistrzostwa Wspólnoty Narodów
Igrzyska | |||
---|---|---|---|
Świat |
|