0

FA14 FA16
Multimedia w Wikimedia Commons

Footwork FA15 – samochód Formuły 1, uczestniczący w niej w sezonie 1994. Jego kierowcami byli Christian Fittipaldi (nr 9) i Gianni Morbidelli (nr 10). Projektantem samochodu był Alan Jenkins. Samochód używał "klientowskiego" silnika Ford HBE7/8 3.5 V8. Bez kierowcy ważył 515 kg.

Samochód był bardzo konkurencyjny na początku sezonu: Morbidelli zakwalifikował się na szóstym miejscu do Brazylii, Fittipaldi ukończył wyścig o Grand Prix Pacyfiku na czwartej pozycji. Podczas Grand Prix Monako Fittipaldi jechał na 5 miejscu, zanim zepsuła mu się skrzynia biegów. Morbidelii dobrze jechał w Kanadzie, który to wyścig Fittipaldi ukończył na 6 miejscu, ale został zdyskwalifikowany z powodu zbyt lekkiego samochodu. Grand Prix Niemiec obaj kierowcy ukończyli na odpowiednio czwartym i piątym miejscu. Morbidelii ukończył natomiast Grand Prix Belgii na szóstym miejscu.

Brązowy 3. miejsce lub II wicemistrzostwo
Zielony Ukończył, punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy zdobył co najmniej jeden punkt na przestrzeni sezonu, poza trzema powyższymi opcjami)
Niebieski Ukończył, nie punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy nie zdobył co najmniej jednego punktu na przestrzeni sezonu)
Czerwony Nie zakwalifikował się (NZ)
Nie prekwalifikował się (NPK)
Różowy Nie ukończył (NU)
Niesklasyfikowany (NS) (w klasyfikacji generalnej, gdy nie został sklasyfikowany w żadnym wyścigu sezonu)