Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2008 - 400 meter vrouwen
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2008 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||
overwinning van Christine Ohuruogu | |||||||||||
Gehouden in | Peking | ||||||||||
Jaar | 2008 | ||||||||||
Data | 16-19 augustus | ||||||||||
Sport | Atletiek | ||||||||||
Accommodatie(s) | Nationaal Stadion van Peking | ||||||||||
Deelnemers | 50 atleten uit 40 landen | ||||||||||
Medailles | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2008 | ||
---|---|---|
Baanevenementen | ||
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
800 m | mannen | vrouwen |
1500 m | mannen | vrouwen |
5000 m | mannen | vrouwen |
10000 m | mannen | vrouwen |
100 m horden | vrouwen | |
110 m horden | mannen | |
400 m horden | mannen | vrouwen |
3000 m steeplechase | mannen | vrouwen |
4×100 m estafette | mannen | vrouwen |
4×400 m estafette | mannen | vrouwen |
Wegevenementen | ||
Marathon | mannen | vrouwen |
20 km snelwandelen | mannen | vrouwen |
50 km snelwandelen | mannen | |
Veldevenementen | ||
Verspringen | mannen | vrouwen |
Hink-stap-springen | mannen | vrouwen |
Hoogspringen | mannen | vrouwen |
Polsstokhoogspringen | mannen | vrouwen |
Kogelstoten | mannen | vrouwen |
Discuswerpen | mannen | vrouwen |
Speerwerpen | mannen | vrouwen |
Kogelslingeren | mannen | vrouwen |
Gecombineerde evenementen | ||
Zevenkamp | vrouwen | |
Tienkamp | mannen |
De 400 m voor vrouwen op de Olympische Spelen van 2008 in Peking vond plaats op 16-19 augustus in het Nationale Stadion van Peking.
Elk Nationaal Olympisch Comité mag drie atleet afvaardigen die in de kwalificatieperiode (1 januari 2007 tot 23 juli 2008) aan de A-limiet voldeden (51,55). Een NOC mag één atleet afvaardigen, die in dezelfde kwalificatieperiode aan de B-limiet voldeed (52,35).
Programma
Ronde | Datum | Tijd (lokaal) | Tijd (NL) |
---|---|---|---|
Series | zaterdag 16 augustus | 12:10 | 06:10 |
Halve finales | zondag 17 augustus | 21:00 | 15:00 |
Finale | dinsdag 19 augustus | 22:10 | 16:10 |
Records
Voor dit onderdeel waren het wereldrecord en olympisch record als volgt.
Wereldrecord | 47,60 | Marita Koch | GDR | Canberra | 6 oktober 1985 |
Olympisch record | 48,25 | Marie-José Pérec | FRA | Atlanta | 29 juli 1996 |
Uitslagen
De volgende afkortingen worden gebruikt:
- Q Gekwalificeerd op basis van finishpositie
- q Gekwalificeerd op basis van finishtijd
- DNS Niet gestart
- DNF Niet aangekomen
- DSQ Gediskwalificeerd
- PB Persoonlijke besttijd
- SB Beste seizoensprestatie
- NR Nationaal record
- CR Continentaal record
Series
Heat | Baan | Naam | Nationaliteit | Resultaat | Extra |
---|---|---|---|---|---|
5 | 8 | Richards, Sanya Sanya Richards | USA | 50,54 | Q |
7 | 8 | Williams, Shericka Shericka Williams | JAM | 50,57 | Q |
7 | 7 | Firova, Tatjana Tatjana Firova | RUS | 50,59 | Q |
2 | 6 | Grenot, Libania Libania Grenot | ITA | 50,87 | Q, NR |
2 | 2 | Montsho, Amantle Amantle Montsho | BOT | 50,91 | Q |
5 | 4 | Pompey, Aliann Aliann Pompey | GUY | 50,99 | Q, SB |
1 | 4 | Whyte, Rosemarie Rosemarie Whyte | JAM | 51,00 | Q |
4 | 2 | Ohuruogu, Christine Christine Ohuruogu | GBR | 51,00 | Q |
4 | 4 | Goesjtsjina, Joelia Joelia Goesjtsjina | RUS | 51,18 | Q |
1 | 2 | Amertil, Christine Christine Amertil | BAH | 51,25 | Q, SB |
3 | 6 | Kapatsjinskaja, Anastasia Anastasia Kapatsjinskaja | RUS | 51,32 | Q |
1 | 5 | Odumosu, Ajoke Ajoke Odumosu | NGR | 51,39 | Q, PB |
1 | 8 | Trotter, Deedee Deedee Trotter | USA | 51,41 | q |
5 | 5 | Abugan, Folashade Folashade Abugan | NGR | 51,45 | Q |
3 | 7 | Wineberg, Mary Mary Wineberg | USA | 51,46 | Q |
6 | 8 | Williams, Novelene Novelene Williams | JAM | 51,52 | Q |
2 | 4 | Muir, Carline Carline Muir | CAN | 51,55 | Q, PB |
2 | 4 | Terrero, Indira Indira Terrero | CUB | 51,56 | q |
7 | 5 | Nachula, Rachael Rachael Nachula | ZAM | 50,62 | Q |
6 | 3 | Saunders, Nicola Nicola Saunders | GBR | 51,81 | Q |
3 | 5 | McConnell, Lee Lee McConnell | GBR | 51,87 | Q |
4 | 6 | Medina, Gabriela Gabriela Medina | MEX | 51,96 | Q |
7 | 9 | Eze, Joy Amechi Joy Amechi Eze | NGR | 51,97 | q |
2 | 8 | Bulikiobo Batimala, Makelesi Makelesi Bulikiobo Batimala | FIJ | 52,24 | SB |
4 | 7 | Lewis, Tamsyn Tamsyn Lewis | AUS | 52,38 | |
7 | 6 | Kallinikou, Alissa Alissa Kallinikou | CYP | 52,40 | |
1 | 3 | Ponteen, Tiandra Tiandra Ponteen | SKN | 52,41 | |
5 | 6 | Tanno, Asami Asami Tanno | JPN | 52,60 | |
5 | 2 | Ntova, Dimitra Dimitra Ntova | GRE | 52,69 | |
6 | 2 | Eljack, Nwal Nwal Eljack | SUD | 52,77 | Q |
7 | 4 | Bejnar, Monika Monika Bejnar | POL | 52,80 | |
6 | 4 | Alexander, Kineke Kineke Alexander | VIN | 52,87 | |
2 | 3 | Kaur, Mandeep Mandeep Kaur | IND | 52,88 | |
6 | 5 | Batholomew, Trish Trish Batholomew | GRN | 52,88 | |
3 | 8 | Petrahn, Barbara Barbara Petrahn | HUN | 53,06 | |
3 | 4 | Rodriguez, Carol Carol Rodriguez | PUR | 53,08 | |
1 | 6 | Jefremova, Antonina Antonina Jefremova | UKR | 53,22 | |
4 | 3 | Almirao, Maria Laura Maria Laura Almirao | BRA | 53,26 | |
4 | 8 | Cuddihy, Joanne Joanne Cuddihy | IRL | 53,32 | |
5 | 3 | Tereshkova, Olga Olga Tereshkova | KAZ | 53,36 | |
3 | 3 | Etienne, Ginou Ginou Etienne | HAI | 53,94 | |
5 | 7 | Davis, Kia Kia Davis | LBR | 53,99 | |
6 | 7 | Thipe, Tsholofelo Tsholofelo Thipe | RSA | 54,11 | |
2 | 7 | Bayigga, Justine Justine Bayigga | UGA | 54,15 | |
7 | 2 | Thiebaud-Kangni, Sandrine Sandrine Thiebaud-Kangni | TOG | 54,16 | |
6 | 6 | Shala, Klodiana Klodiana Shala | ALB | 54,84 | |
6 | 9 | Batgerel, Munguntuya Munguntuya Batgerel | MGL | 58,14 | |
7 | 3 | Dlamini, Temalangeni Temalangeni Dlamini | SWZ | 59,91 | |
3 | 2 | Seini Maikidou, Rachidatou Rachidatou Seini Maikidou | NIG | 1.03.19 | NR |
4 | 5 | Ali, Ghada Ghada Ali | LBA | 1.06.19 |
Halve finales
Heat | Baan | Naam | Nationaliteit | Resultaat | Extra |
---|---|---|---|---|---|
2 | 7 | Richards, Sanya Sanya Richards | USA | 49,90 | Q |
1 | 4 | Ohuruogu, Christine Christine Ohuruogu | GBR | 50,14 | Q, SB |
1 | 5 | Williams, Shericka Shericka Williams | JAM | 50,28 | Q, SB |
2 | 4 | Kapatsjinskaja, Anastasia Anastasia Kapatsjinskaja | RUS | 50,30 | Q, PB |
1 | 7 | Firova, Tatjana Tatjana Firova | RUS | 50,31 | q |
3 | 7 | Joelia, Goesjtsjina Goesjtsjina Joelia | RUS | 50,48 | Q |
3 | 6 | Montsho, Amantle Amantle Montsho | BOT | 50,54 | Q |
3 | 6 | Whyte, Rosemarie Rosemarie Whyte | JAM | 50,63 | q |
3 | 9 | Sanders, Nicola Nicola Sanders | GBR | 50,71 | SB |
3 | 5 | Grenot, Libania Libania Grenot | ITA | 50,83 | NR |
1 | 6 | Pompey, Aliann Aliann Pompey | GUY | 50,93 | NR |
2 | 5 | Williams, Novelene Novelene Williams | JAM | 51,06 | |
1 | 8 | Wineberg, Mary Mary Wineberg | USA | 51,13 | |
3 | 8 | Abugan, Folashade Folashade Abugan | NGR | 51,30 | |
2 | 6 | Amertil, Christine Christine Amertil | BAH | 51,51 | |
1 | 3 | Terro, Indira Indira Terro | CUB | 51,80 | |
2 | 2 | Eze, Joy Amechi Joy Amechi Eze | NGR | 51,87 | |
3 | 2 | Trotter, Deedee Deedee Trotter | USA | 51,87 | |
2 | 3 | McConnell, Lee Lee McConnell | GBR | 52,11 | |
2 | 9 | Muir, Carline Carline Muir | CAN | 52,37 | |
1 | 9 | Odumosu, Ajoke Ajoke Odumosu | NGR | 52,45 | |
2 | 8 | Nachula, Rachael Rachael Nachula | ZAM | 52,67 | |
1 | 2 | Medina, Gabriela Gabriela Medina | MEX | 52,97 | |
3 | 3 | Eljack, Nwal Nwal Eljack | SUD | 54,18 |
Finale
Rang | Baan | Naam | Land | Resultaat | Reactietijd | Extra |
---|---|---|---|---|---|---|
4 | Christine Ohuruogu | GBR | 49,62 | 0,237 | SB | |
6 | Shericka Williams | JAM | 49,69 | 0,207 | PB | |
7 | Sanya Richards | USA | 49,93 | 0,196 | ||
4 | 5 | Joelia Goesjtsjina | RUS | 50,01 | 0,242 | PB |
5 | 9 | Anastasia Kapatsjinskaja | RUS | 50,03 | 0,378 | PB |
6 | 3 | Tatjana Firova | RUS | 50,11 | 0,196 | SB |
7 | 2 | Rosemarie White | JAM | 50,68 | 0,181 | |
8 | 8 | Amantle Montsho | BOT | 51,18 | 0,299 |
Externe links
- Kwalificatie eisen van Peking 2008 op IAAF.org
- Programma van de Olympische Spelen van Peking