Classic Sud-Ardèche
| |||
Izen ofizialak | |||
2001-2012 | Boucles du Sud Ardèche-Souvenir Francis Delpech | ||
2013-2016 | Classic Sud Ardèche-Souvenir Francis Delpech | ||
2017-2019 | Classic de l'Ardèche | ||
2020- | Faun-Ardèche Classic | ||
Orokortasunak | |||
Kirola | Errepideko txirrindularitza | ||
Sorrera | 2001 | ||
Ekitaldi kopurua | 24 (urtea: 2024) | ||
Aldizkotasuna | urterokoa (Ots) | ||
Mota | Egun bateko lasterketa | ||
translation for raceinfobox_translate index 33 not found | Frantzia | ||
Lekua | Ardèche | ||
Antolatzailea | UCI | ||
Webgune ofiziala | Webgune ofiziala | ||
Mailak | 1.2 (2008-2009) 1.1 (2010-2019) 1.Pro (2020-) | ||
Zirkuitua | UCI ProSeries | ||
Palmaresa | |||
Azken garailea | Juan Ayuso | ||
Dokumentazioa |
Classic Sud-Ardèche (Souvenir Francis Delpech ere deitua) Frantziako Ardèche departamenduan egiten duten egun bakarreko txirrindularitza lasterketa da.
2001 eta 2007 artean lasterketa nazionala izan zen, 2008an UCI Europe Tourreko 1.2 mailakoa eta 2010ean 1.1 mailako lasterketa profesionala bihurtu arte.[1] 2013ra arte Les Boucles du Sud-Ardèche izena zuen.
Palmaresa
Urtea | Txapelduna | Txapeldunordea | Hirugarrena |
---|---|---|---|
Boucles du Sud Ardèche-Souvenir Francis Delpech (lasterketa amateurrak) | |||
2001 | Thomas Bernabeu | Philippe Gallo | Christophe Igora |
2002 | Tom Colas | Thomas Bernabeu | Regis Decotte |
2003 | Hicham Menad | Dimitar Dimitrov Gospodinov | Jean-François Laroche |
2004 | Alexandr Sabalin | Hubert Dupont | Nicolas Dulac |
2005 | Fabien Fraissignes | Jauhen Sobal | Fabrice Billard |
2006 | Jean-Christophe Péraud | Ignatas Konovalovas | Vasily Khatuntsev |
2007 | Jevgeni Sokolov | Rein Taaramäe | Thomas Brigaud |
(lasterketa profesionalak) | |||
2008 | Gatis Smukulis | Anthony Ravard | Jonas Aaen Jørgensen |
2009 | Freddy Bichot | Nicolas Jalabert | Yann Huguet |
2010 | Christophe Riblon | Pierrick Fédrigo | Cyril Gautier |
2011 | Arthur Vichot | Thierry Hupond | Cyril Gautier |
2012 | Rémi Pauriol | Arthur Vichot | Ion Izagirre |
Classic Sud Ardèche-Souvenir Francis Delpech | |||
2013 | Mathieu Drujon | Rémi Pauriol | Romain Bardet |
2014 | Florian Vachon | Michał Gołaś | Philippe Gilbert |
2015 | Eduardo Sepúlveda | Julien Loubet | Fabio Felline |
2016 | Petr Vakoč | Julien Simon | Olivier Pardini |
2017 | Mauro Finetto | Mattia Cattaneo | Francesco Gavazzi |
Faun Environnement-Classic de l'Ardèche Rhône Crussol | |||
2018 | Romain Bardet[2] | Maximilian Schachmann | Lilian Calmejane |
2019 | Lilian Calmejane | Valentin Madouas | Odd Christian Eiking |
2020 | Rémi Cavagna | Tanel Kangert | Guillaume Martin |
2021 | David Gaudu | Clément Champoussin | Hugh Carthy |
2022 | Brandon McNulty | Mauri Vansevenant | Sepp Kuss |
2023 | Julian Alaphilippe | David Gaudu | Mattias Skjelmose Jensen |
2024 | Juan Ayuso | Romain Grégoire | Mattias Skjelmose Jensen |
Erreferentziak
Kanpo estekak
- Datuak: Q576727
- Multimedia: Classic Sud Ardèche / Q576727