Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 1992
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | USA | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Olympijský výbor Spojených států amerických (link) | ||||||||
Vlajkonoši | Francie Larrieu-Smith |
Spojené státy americké na Letních olympijských hrách v roce 1992 ve španělské Barceloně reprezentovalo 545 sportovců, z toho 190 žen a 355 mužů, ve 28 sportech.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Michael Marsh | Atletika | Muži 200 m |
Zlato | Quincy Watts | Atletika | Muži 400 m |
Zlato | Kevin Young | Atletika | Muži 400 m překážek |
Zlato | Michael Marsh Dennis Mitchell Leroy Burrell Carl Lewis James Jett (rozběh) | Atletika | Muži štafeta 4 × 100 m |
Zlato | Andrew Valmon Quincy Watts Michael Johnson Steve Lewis Darnell Hall (rozběh) Charles Jenkins (rozběh) | Atletika | Muži štafeta 4 × 400 m |
Zlato | Carl Lewis | Atletika | Muži skok daleký |
Zlato | Mike Conley | Atletika | Muži trojskok |
Zlato | Mike Stulce | Atletika | Muži vrh koulí |
Zlato | Gail Deversová | Atletika | Ženy 100 m |
Zlato | Gwen Torrenceová | Atletika | Ženy 200 m |
Zlato | Gwen Torrenceová Evelyn Ashfordová Carlette Guidry Esther Jones Michelle Finn (rozběh) | Atletika | Ženy štafeta 4 × 100 m |
Zlato | Jackie Joynerová-Kerseeová | Atletika | Ženy sedmiboj |
Zlato | Scottie Pippen David Robinson John Stockton Christian Laettner Karl Malone Chris Mullin Patrick Ewing Magic Johnson Michael Jordan Charles Barkley Larry Bird Clyde Drexler | Basketbal | Turnaj mužů |
Zlato | Oscar de la Hoya | Box | Muži lehká váha do 60 kg |
Zlato | Scott Strausbaugh Joe Jacobi | Kanoistika | Muži C2 slalom muži |
Zlato | Mark Lenzi | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Zlato | Trent Dimas | Sportovní gymnastika | Muži Horizontal Bar |
Zlato | Launi Meili | Sportovní střelba | Ženy 50 metrů libovolná malorážka 3×20 ran – polohový závod |
Zlato | Nelson Diebel | Plavání | Muži 100 m prsa |
Zlato | Mike Barrowman | Plavání | Muži 200 m prsa |
Zlato | Pablo Morales | Plavání | Muži 100 m motýlek |
Zlato | Melvin Stewart | Plavání | Muži 200 m motýlek |
Zlato | Jon Olsen Matt Biondi Joe Hudepohl Tom Jager Shaun Jordan (rozplavba) Joel Thomas (rozplavba) | Plavání | Muži 4 × 100 m volný způsob |
Zlato | Jeff Rouse Nelson Diebel Pablo Morales Jon Olsen David Berkoff (rozplavba) Hans Dersch (rozplavba) Melvin Stewart (rozplavba) Matt Biondi (rozplavba) | Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m polohový závod |
Zlato | Nicole Haislett | Plavání | Ženy 200 m volný způsob |
Zlato | Janet Evansová | Plavání | Ženy 800 m volný způsob |
Zlato | Summer Sanders | Plavání | Ženy 200 m motýlek |
Zlato | Dara Torresová Nicole Haislett Angel Martino Jenny Thompsonová Ashley Tappin (rozplavba) Crissy Ahmann-Leighton (rozplavba) | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Zlato | Jenny Thompsonová Crissy Ahmann-Leighton Lea Loveless Anita Nall Janie Wagstaff (rozplavba) Megan Kleine (rozplavba) Summer Sanders (rozplavba) Nicole Haislett (rozplavba) | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m polohový závod |
Zlato | Kristen Babb-Sprague | Synchronizované plavání | Ženy jednotlivci |
Zlato | Karen Josephson Sarah Josephson | Synchronizované plavání | Ženy dvojice |
Zlato | Jennifer Capriatiová | Tenis | Ženy dvouhra |
Zlato | Gigi Fernándezová Mary Joe Fernandezová | Tenis | Ženy čtyřhra |
Zlato | John Smith | Zápas | Muži volný styl do 62 kg |
Zlato | Kevin Jackson | Zápas | Muži volný styl do 82 kg |
Zlato | Bruce Baumgartner | Zápas | Muži volný styl do 130 kg |
Zlato | Hal Haenel Mark Reynolds | Jachting | Muži třída Star |
Stříbro | Steve Lewis | Atletika | Muži 400 m |
Stříbro | Tony Dees | Atletika | Muži 110 m překážek |
Stříbro | Michael Powell | Atletika | Muži skok daleký |
Stříbro | Charles Simpkins | Atletika | Muži trojskok |
Stříbro | Jim Doehring | Atletika | Muži vrh koulí |
Stříbro | LaVonna Martinová | Atletika | Ženy 100 m překážek |
Stříbro | Sandra Farmerová-Patricková | Atletika | Ženy 400 m překážek |
Stříbro | Gwen Torrenceová Natasha Kaiser Jearl Milesová Rochelle Stevens Denean Hill (rozběh) Dannette Young (rozběh) | Atletika | Ženy štafeta 4 × 400 m |
Stříbro | Chris Byrd | Box | Muži váha střední do 75 kg |
Stříbro | Scott Donie | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Stříbro | Shannon Millerová | Sportovní gymnastika | Ženy víceboj – jednotlivci |
Stříbro | Shannon Millerová | Sportovní gymnastika | Ženy kladina |
Stříbro | Jason Morris | Judo | Muži do 78 kg |
Stříbro | Jeffrey McLaughlin Thomas Bohrer William Burden Patrick Manning | Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Stříbro | Amy Fuller Shelagh Donohoe Cindy Eckert Carol Feeney | Veslování | Ženy čtyřka bez kormidelníka |
Stříbro | Robert Foth | Sportovní střelba | Muži 50 metrů libovolná malorážka 3×40 ran polohový závod |
Stříbro | Matt Biondi | Plavání | Muži 50 m volný způsob |
Stříbro | Jeff Rouse | Plavání | Muži 100 m znak |
Stříbro | Gregory Burgess | Plavání | Muži 200 m polohový závod |
Stříbro | Eric Namesnik | Plavání | Muži 400 m polohový závod |
Stříbro | Jenny Thompsonová | Plavání | Ženy 100 m volný způsob |
Stříbro | Janet Evansová | Plavání | Ženy 400 m volný způsob |
Stříbro | Anita Nall | Plavání | Ženy 100 m prsa |
Stříbro | Crissy Ahmann-Leighton | Plavání | Ženy 100 m motýlek |
Stříbro | Summer Sanders | Plavání | Ženy 200 m polohový závod |
Stříbro | Dennis Koslowski | Zápas | Muži řecko-římský do 100 kg |
Stříbro | Zeke Jones | Zápas | Muži volný styl do 52 kg |
Stříbro | Kenny Monday | Zápas | Muži volný styl do 74 kg |
Stříbro | Brian Ledbetter | Jachting | Muži třída Finn |
Stříbro | Mike Gebhardt | Jachting | Muži třída Lechner Sailboard |
Stříbro | Stephen Bourdow Paul Foerster | Jachting | Muži třída Flying Dutchman |
Stříbro | Keith Notary Randy Smyth | Jachting | Muži třída Tornado |
Stříbro | Kevin Burnham Morgan Reeser | Jachting | Muži třída 470 |
Stříbro | James Brady Doug Kern Kevin Mahaney | Jachting | Muži třída Soling |
Bronz | Dennis Mitchell | Atletika | Muži 100 m |
Bronz | Michael Bates | Atletika | Muži 200 m |
Bronz | Johnny Gray | Atletika | Muži 800 m |
Bronz | Jack Pierce | Atletika | Muži 110 m překážek |
Bronz | Joe Greene | Atletika | Muži skok daleký |
Bronz | Dave Johnson | Atletika | Muži desetiboj |
Bronz | Lynn Jenningsová | Atletika | Ženy 10000 m |
Bronz | Janeene Vickersová | Atletika | Ženy 400 m překážek |
Bronz | Jackie Joynerová-Kerseeová | Atletika | Ženy skok daleký |
Bronz | Suzanne McConnell Vickie Orr Teresa Weatherspoon Tammy Jackson Carolyn Jones-Young Katrina McClain Clarissa Davis Medina Dixon Teresa Edwards Vicky Bullett Daedra Charles Cynthia Cooper | Basketbal | Turnaj žen |
Bronz | Timothy Austin | Box | Muži váha muší do 51 kg |
Bronz | Greg Barton | Kanoistika | Muži K1 1000 m |
Bronz | Dana Chladeková | Kanoistika | Ženy K1 slalom |
Bronz | Erin Hartwell | Cyklistika | Muži 1000 m s pevným startem |
Bronz | Rebecca Twigg | Cyklistika | Ženy 3000 m stíhací závod |
Bronz | Mary Ellen Clark | Skoky do vody | Ženy věž 10 m |
Bronz | Norman Dello Joio | Jezdectví | Parkurové skákání - jednotlivci |
Bronz | Michael Poulin Charlotte Bredahl Robert Dover Carol Lavell | Jezdectví | Drezura - družstva |
Bronz | Shannon Millerová | Sportovní gymnastika | Ženy bradla |
Bronz | Shannon Millerová | Sportovní gymnastika | Ženy prostná |
Bronz | Kim Zmeskal Shannon Millerová Betty Okino Kerri Strug Wendy Bruce Dominique Dawes | Sportovní gymnastika | Družstvo žen |
Bronz | Stephanie Pierson Anna Seaton | Veslování | Ženy dvojka bez kormidelníka |
Bronz | Tom Jager | Plavání | Muži 50 m volný způsob |
Bronz | David Berkoff | Plavání | Muži 100 m znak |
Bronz | Jon Olsen Melvin Stewart Doug Gjertsen Joe Hudepohl Scott Jaffe (rozběh) Dan Jorgensen (rozběh) | Plavání | Muži štafeta 4 × 200 m volný způsob |
Bronz | Angel Martino | Plavání | Ženy 50 m volný způsob |
Bronz | Lea Loveless | Plavání | Ženy 100 m znak |
Bronz | Anita Nall | Plavání | Ženy 200 m prsa |
Bronz | Summer Sanders | Plavání | Ženy 400 m polohový závod |
Bronz | Mary Joe Fernandezová | Tenis | Ženy dvouhra |
Bronz | Eric Sato Jeff Stork Stephen Timmons Bryan Ivie Douglas Partie Robert Samuelson Scott Fortune Daniel Greenbaum Brent Hilliard Nick Becker Carlos Briceno Robert Ctvrtlik | Volejbal | Turnaj mužů |
Bronz | Liane Sato Paula Weishoff Yoko Zetterlund Elaina Oden Kim Oden Teee Sanders Caren Kemner Ruth Lawanson Tammy Liley Janet Cobbs Tara Cross-Battle Lori Endicott | Volejbal | Turnaj žen |
Bronz | Rodney Smith | Zápas | Muži řecko-římský do 68 kg |
Bronz | Christopher Campbell | Zápas | Muži volný styl do 90 kg |
Bronz | J. J. Isler Pamela Healy | Jachting | Ženy třída 470 |
Bronz | Julia Trotman | Jachting | Ženy třída Europe |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku United States at the 1992 Summer Olympics na anglické Wikipedii.
Externí odkazy
- (anglicky) Spojené státy americké na LOH 1992
Země na Letních olympijských hrách 1992 v Barceloně | |
---|---|
Afrika | Alžírsko • Angola • Benin • Botswana • Burkina Faso • Čad • Džibutsko • Egypt • Etiopie • Gabon • Gambie • Ghana • Guinea • Jihoafrická republika • Kamerun • Keňa • Republika Kongo • Lesotho • Libye • Madagaskar • Malawi • Mali • Mauritánie • Mauricius • Maroko • Mosambik • Namibie • Niger • Nigérie • Pobřeží slonoviny • Rovníková Guinea • Rwanda • Senegal • Seychely • Sierra Leone • Středoafrická republika • Súdán • Svazijsko • Tanzanie • Togo • Tunisko • Uganda • Zambie • Zimbabwe • Zair |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Antigua a Barbuda • Argentina • Aruba • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Britské Panenské ostrovy • Dominikánská republika • Ekvádor • Grenada • Guatemala • Guyana • Haiti • Honduras • Chile • Jamajka • Kanada • Kajmanské ostrovy • Kolumbie • Kostarika • Kuba • Mexiko • Nikaragua • Nizozemské Antily • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Svatý Vincenc a Grenadiny • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Bahrajn • Bangladéš • Bhútán • Čína • Filipíny • Hongkong • Indie • Indonésie • Írán • Irák • Izrael • Japonsko • Jemen • Jordánsko • Katar • Jižní Korea • Severní Korea • Kuvajt • Laos • Libanon • Malajsie • Maledivy • Mongolsko • Myanmar • Nepál • Omán • Pákistán • Saúdská Arábie • Singapur • Spojené arabské emiráty • Sýrie • Srí Lanka • Thajsko • Tchaj-wan • Vietnam |
Evropa | Albánie • Andorra • Belgie • Bosna a Hercegovina • Bulharsko • Československo • Dánsko • Estonsko • Finsko • Francie • Chorvatsko • Island • Irsko • Itálie • Jugoslávie • Lichtenštejnsko • Litva • Lotyšsko • Lucembursko • Kypr • Maďarsko • Malta • Monako • Německo • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Řecko • San Marino • Sjednocený tým • Slovinsko • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Velká Británie |
Oceánie | Americká Samoa • Austrálie • Cookovy ostrovy • Fidži • Guam • Nový Zéland • Papua Nová Guinea • Samoa • Šalomounovy ostrovy • Tonga • Vanuatu |
Ostatní | Individuální olympijští účastníci |
Spojené státy americké na olympijských hrách | |
---|---|
Spojené státy americké na LOH | |
Spojené státy americké na ZOH |