Mistrovství světa v atletice do 17 let 2005
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
4. mistrovství světa v atletice do 17 let se uskutečnilo ve dnech 13. července – 17. července 2005 v marockém městě Marrákeši.
Výsledky
Muži
Soutěž | Zlato | Výsledek | Stříbro | Výsledek | Bronz | Výsledek |
100 m | Harry Aikines-Aryeetey | 10,35 | Alexander Nelson | 10,36 | Keston Bledman | 10,55 |
200 m | Harry Aikines-Aryeetey | 20,91 | Jorge Valcárcel | 21,08 | Matteo Galvan | 21,14 |
400 m | Adam El-Nour | 46,56 | Julius Kirwa | 46,70 | Bryshon Nellum | 46,81 |
800 m | Gilbert Keter Kipkurui | 1:48,42 | Jackson Kivuna | 1:48,57 | Jan Masenamela | 1:49,73 |
1500 m | Belal Mansoor Ali | 3:36,98 | Bader Khalil Bader | 3:43,70 | Abubaker Kaki | 3:45,06 |
3000 m | Abreham Cherkos Feleke | 8:00,90 | Ibrahim Gashu Jeilan | 8:04,21 | Saleh Bakheet Marzooq | 8:04,78 |
2000 m překážek | Abel Kiprop Mutai | 5:24,69 | Bisluke Kiplagat Kipkorir | 5:24,87 | Abdelghani Aït Bahmad | 5:26,52 |
110 m překážek (91,4 cm) | Cordera Jenkins | 13,35 | Ryan Brathwaite | 13,44 | Gianni Frankis | 13,48 |
400 m překážek (84,0 cm) | Abdulagadir Idriss | 50,78 | Mohammed Daak | 50,90 | David Klech | 50,90 |
Chůze na 10 000 m | Siergiej Morozow | 42:26,92 | Władimir Achmetow | 42:32,81 | Júsuke Suzuki | 42:43,22 |
Štafeta švédská | Isaiah Green Devin Mays Zach Chandy Bryshon Nellum | 1:51,19 | Kieron Anthony Keston Bledman Ade Alleyne-Forte Kervin Morgan | 1:52,51 | M. Hadi Hassan Mohammed Ali Al-Beshi M.H Ismail Al-Sabani Jaber Adel Asseri | 1:52,89 |
Skok do výšky | Huang Haiqiang | 2,27 | Oleksandr Nartov | 2,18 | Alex Soto | 2,18 |
Skok o tyči | Yang Yansheng | 5,25 | Scott Roth | 5,25 | Albert Velez | 5,20 |
Skok daleký | Chris Noffke | 7,97 | Tiberiu Talnar | 7,53 | Cleiton Sabino | 7,49 |
Trojskok | Dairo Hector Fuentes | 16,63 | Ilja Jefremow | 16,45 | Żiwko Petkow | 16,20 |
Vrh koulí (5 kg) | Jan Petrus Hoffman | 20,99 | Vladislav Tuláček | 19,97 | Rosen Karamfiłow | 19,86 |
Hod diskem (1,5 kg) | Ali Shahrokhi | 61,07 | Osmel Charlot | 60,17 | Antonio e Silva Vital | 59,30 |
Hod kladivem (5 kg) | Sándor Pálhegyi | 81,89 | Artem Wynnyk | 77,88 | Alex Smith | 73,77 |
Hod oštěpem (700 g) | Noël Meyer | 80,52 | Roman Awramenko | 79,22 | Víctor Fatecha | 77,21 |
Osmiboj | Yordani García | 6482 bodů | Matthias Prey | 6282 bodů | Cleiton Sabino | 6218 bodů |
Ženy
Soutěž | Zlato | Výsledek | Stříbro | Výsledek | Bronz | Výsledek |
100 m | Bianca Knight | 11,38 | Ebony Collins | 11,44 | Schillonie Calvert | 11,44 |
200 m | Aymeé Martínez | 22,99 | Bianca Knight | 23,33 | LaToya King | 23,57 |
400 m | Nawal El Jack | 51,19 | Danijela Grgić | 51,30 | Aymeé Martínez | 52,04 |
800 m | Teresa Flavious Kwamboka | 2:07,42 | Winny Chebet | 2:08,15 | Katherine Katsanevakis | 2:08,35 |
1500 m | Sheila Kiprotich Chepkirui | 4:12,29 | Yuriko Kobayashi | 4:13,96 | Bizunesh Mohammed Urgesa | 4:19,34 |
3000 m | Veronica Wanjiru Nyaruai | 9:01,61 | Pauline Korikwiang Chemning | 9:05,42 | Hitomi Niiya | 9:10,34 |
100 m překážek (76,2 cm) | April Williams | 13,23 | Natasha Ruddock | 13,38 | Theresa Lewis | 13,39 |
400 m překážek | Ebony Collins | 55,96 | Lauren Boden | 58,30 | Aya Miyahara | 59,62 |
Chůze na 5 km | Tatiana Kałmykowa | 22:14,47 | Elmira Alembiekowa | 22:27,17 | Xue Chai | 22:34,28 |
Štafeta švédská | Khrystal Carter Ebony Collins Bianca Knight Brandi Cross | 2:03,93 | Jessica Gulli Olivia Tauro Megan Hill Jaimee-Lee Hoebergen | 2:06,58 | Tatiane Ferraz Vanda Gomes Franciela Krasucki Josiane Valentim | 2:06,60 |
Skok do výšky | Gu Biwei | 1,87 | Sophia Begg | 1,85 | Jekatěrina Jevsejevová | 1,85 |
Skok o tyči | Ekateríni Stefanídi | 4,30 | Keisa Monterola | 4,30 | Yu Shuo | 4,20 |
Skok daleký | Arantxa King | 6,39 | Eloyse Lesueur | 6,28 | Cornelia Deiac | 6,25 |
Trojskok | Sha Li | 13,81 | Kaire Leibak | 13,74 | Cristina Bujin | 13,23 |
Vrh koulí | Simone du Toit | 16,33 | Bo Li | 15,92 | Dani Samuelsová | 15,53 |
Hod diskem | Dani Samuelsová | 54,09 | Simone du Toit | 52,10 | Kamorean Hayes | 49,64 |
Hod kladivem | Bianca Perie | 62,27 | Anna Bułgakowa | 62,05 | Dóra Lévai | 58,80 |
Hod oštěpem | Zhang Li | 56,66 | Vira Rebryková | 56,16 | Yanet Cruz | 51,66 |
Sedmiboj | Taťjana Černovová | 5875 bodů | Jana Pantielejewa | 5611 bodů | Diana Rach | 5481 bodů |
Mistrovství světa v atletice do 17 let | |
---|---|
Bydhošť 1999 • Debrecín 2001 • Sherbrooke 2003 • Marrákeš 2005 • Ostrava 2007 • Brixen 2009 • Lille 2011 • Doněck 2013 • Cali 2015 • Nairobi 2017 | |
Přehled českých medailí |